Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Zaduszki Morskie w Rewie

  • kck

Uroczystość odbyła się 2 listopada. O godz. 17:00 rozpoczęła ją Msza Święta w kościele pw. Św. Rocha w Rewie celebrowana przez ks. Prałata Michała Oksiuta. Po Mszy nastąpił przemarsz z kościoła na Ogólnopolską Aleję Zasłużonych Ludzi Morza im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rewie, która tego dnia wyjątkowo pięknie została oświetlona biało-czerwonymi zniczami.
Pod Krzyżem Morskim tradycyjnie już w asyście Kompanii Honorowej Marynarki Wojennej zostały złożone kwiaty, a symboliczny wieniec z zapalonym zniczem Ochotnicza Straż Pożarna z Kosakowa złożyła na wodach Zatoki Puckiej.
W wydarzeniu udział wzięli zarówno przedstawiciele lokalnych władz: ustępujący już miejsce Wójta Gminy Kosakowo – Jerzy Włudzik, Wójt Elekt Marcin Majek, Przewodniczący Rady Gminy Kosakowo Marcin Kopitzki, jak również przedstawiciele Kompanii Honorowej Marynarki Wojennej reprezentowani przez kmdr. Piotra Nieć dowódcę Dywizjonu Okrętów Bojowych oddelegowanego na tę uroczystość przez Dowódcę III Flotylli Okrętów.
Kosakowskie Centrum Kultury składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przybyli na uroczystość, aby złożyć Hołd, tym którzy odeszli, a związani byli z morzem.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter