Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Zapraszamy na spotkanie z Seniorami

  • kancelaria

Tak jak w poprzednich latach, podnosząc poziom życia ponad dwóm tysiącom mieszkańców w wieku senioralnym kontynuujemy zajęcia w ramach Kosakowskiego Klubu Seniora. Wójt gminy Marcin Majek mając na uwadze, że jednym z głównych kierunków działań na rzecz seniorów jest ich uczestnictwo w życiu społecznym oraz wspieranie wszelkich form aktywności obywatelskiej, społecznej, kulturalnej, artystycznej i sportowej, w znacznie szerszym zakresie niż dotychczas ogłosił konkurs grantowy dla organizacji pozarządowych na wsparcie w 2019 r. przedsięwzięć i zadań, których celem jest aktywizacja starszych mieszkańców Gminy Kosakowo w wieku 60+.  

Grant w wysokości 35 tys. zł otrzymała Fundacja „Fly”, która w ramach współpracy zakłada stałe zajęcia 3 razy w tygodniu po 4 godziny m.in. zajęcia z rękodzieła artystycznego, nauki języków, sekcje gier, zajęcia ruchowe oraz działania integrujące seniorów tj. wspólne świętowanie, zabawy taneczne, spotkania z ciekawymi ludźmi itp.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych Seniorów na spotkanie informująco – konsultacyjne z organizatorem zajęć fundacją FLY 20 marca br. (środa) o godz. 18.00 w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie.

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter