Zbiórka krwi w Kosakowie

12 kwietnia ponownie mieliśmy okazję oddać krew w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, który przyjechał do Kosakowa. Z tej szansy skorzystało 40 osób, które się zarejestrowały. Po przejściu niezbędnych badań, ostatecznie krew oddało 27 z nich. W sumie zebraliśmy 12150 ml krwi, co jest nowym rekordem kosakowskich zbiórek!

Zbiórka cieszyła się sporym zainteresowaniem. Przez cały czas przed drzwiami ambulansu gromadziły się osoby, które czekały na rejestrację. Akcję zorganizowaną przez sołtysa wsi Kosakowo wsparł Urząd Gminy oraz Bistro Tanie-Szamanie z Kosakowa, które obdarowało krwiodawców bonami rabatowymi.

W dniu zbiórki obchodziliśmy także Dzień Czekolady. A jak wiemy, za każdorazowe oddanie krwi otrzymuje się pakiet czekoladowych słodkości. Tego dnia krwiodawcy otrzymali jej ponad 21 kg.

Sołtys Kosakowa, Andrzej Śliwiński dziękuje wszystkim osobom, które przyłączyły się do tego sukcesu. Kolejna zbiórka planowana jest w drugiej połowie czerwca!

Centrum Sportowe Kosakowo 500+ Biuro Polityki Społecznej informuje, że od września 2016r. wypłaty świadczeń 500+ realizowane będą pomiędzy 25 a 30 dniem każdego miesiąca.