Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Obrońców Kępy Oksywskiej i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Dębogórzu

  • kancelaria

Dzień Matematyki

W czwartek, 16 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki.

Obchody święta rozpoczęli uczniowie klasy V, którzy z tej okazji wraz z wychowawcą – nauczycielem matematyki Panią Agnieszką Korczyńską przygotowali inscenizację matematyczną pt. „Matematyka da się lubić!”. W inscenizacji, oprócz uczniów (naszych głównych bohaterów), wystąpili: Pitagoras i jego uczniowie, Eratostenes i jego liczby pierwsze oraz Euklides i jego „punkciki”. Pitagoras zapoznał uczniów z najważniejszym, sformułowanym przez siebie twierdzeniem, zwanym „Twierdzeniem Pitagorasa”; Eratostenes przedstawił swój sposób znajdowania liczb pierwszych poprzez wynalezione przez siebie „Sito Eratostenesa” a Euklides pokazał „Geometrię Euklidesową”, czyli: punkty, odcinki, proste, okręgi …, itd. W inscenizacji nie zabrakło również Lenia Koszmara Wieczystego i jego szkoły oraz prezentującej się wspaniale … Królowej Nauk, czyli oczywiście Matematyki.

Po inscenizacji matematycznej, uczniowie przystąpili do konkursów związanych z matematyką, były więc; rebusy, tangramy, krzyżówki, konkurs na skojarzenia matematyczne, ułożenie sześcianu a na koniec zbudowanie kopuły geodezyjnej, tj. wielościanu, który odwzorowuje powierzchnię kuli. Dla wyjaśnienia; najmniejszym elementem geometrycznym kopuły jest trójkąt równoramienny zbliżony do równobocznego, który też jest najsztywniejszym wielokątem. Geometryczny kształt kopuły geodezyjnej wykorzystywany jest w różnego rodzaju rozwiązaniach architektonicznych jako atrakcyjne, wytrzymałe i niewymagające wewnętrznych podpór przykrycie dużych powierzchni. Kopuły wykonane przez uczniów prezentują się wspaniale, a ich wspólne konstruowanie w zespole, sprawiło im wiele satysfakcji i radości.

Dzień Świętego Patryka.

17 marca w naszej szkole zrobiło się zielono. Prawie wszyscy – dzieci i nauczyciele – mieli na sobie coś zielonego: opaski, oryginalne kapelusze, koszulki, spodnie, spódniczki, wymalowane twarze. Korytarz szkolny ozdobiony został zielonymi koniczynkami, a wszystko dlatego, że obchodziliśmy Dzień św. Patryka.

Głównym celem obchodów dnia patrona Irlandii była promocja kultury, historii i tradycji „Zielonej Wyspy”. Jak wiadomo jest to irlandzkie święto narodowe i religijne, które odbywa się co roku 17 marca, na cześć patrona Irlandii – św. Patryka. Święto to obchodzone jest hucznie również poza Irlandią, na całym świecie, a także w Polsce.

Od samego rana podczas przerw uczniowie świętowali przy wspólnie przygotowanych potrawach, oczywiście w kolorze zielonym. Na stole królowała zielona galaretka, babeczki z zielonym lukrem, zielone ciasto Shrek, sałatki warzywne oraz wiele innych przysmaków. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie gdyż dochód ze sprzedaży słodkości (430zł) został przeznaczony na szlachetny cel- pomoc humanitarną dzieciom z Syrii.

Mały Mistrz Matematyki klas III

28 maca 2017 r. odbył się finał szkolnego konkursu „Mały Mistrz Matematyki” klas trzecich. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów z najlepszymi wynikami z I etapu. Mieli oni do rozwiązania 15 zadań o różnym stopniu trudności. Tytuł Małego Mistrza Matematyki zdobył Cezary Dwojak z klasy III b ( 47pk./48 pkt.). Wicemistrzem została Zuzanna Łykowska z klasy III b (39 pkt./48 pkt.), trzecie miejsce zajęli  Klaudia Kaczyńska  klasa IIIa i Robert Sitek klasa III b  (33pkt. 48 pkt.)  .Pozostali uczniowie uzyskali:Jakub Rynkiewicz 30 pkt, Kacper Mazurowski 29 pkt, Szymon Kołodziejski 29 pkt, Amelia Loewnau 26 pkt, Ignacy Krupko 25 pkt, Maja Jaśniewska 23 pkt, Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Niebieski Puck- Światowe Dni Autyzmu

Puckie Dni Autyzmu 2017 oficjalnie rozpoczęły niebieski kwiecień. Pucka starówka po raz kolejny zapełniła się autystycznymi dziećmi i młodzieżą oraz ich koleżankami i kolegami ze szkól i przedszkoli. Autyści otrzymali też symboliczny, niebieski klucz do bram Pucka.

Uczennica z naszej szkoły Oliwia Kurpiers otrzymała WYRÓŻNIENIE w Powiatowym Konkursie Plastycznym na plakat „Autyzm, błękitny świat, a w nim…” który miał za zadanie przekazać w atrakcyjny sposób wiedzę, że wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu, kształtować tolerancyjne postawy w stosunku do tych osób, integrować osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi i kształtować twórcze myślenie i umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji.ckiej w Biegach Przełajowych.

Wiosenne Mistrzostwa Ziemi Puckiej w Biegach Przełajowych

Przełaje w Pucku, wiosna 2017. Sztandarowa impreza najstarszego i najbardziej utytułowanego klubu – LKS Ziemi Puckiej co roku wyłania kilkunastu sportowo uzdolnionych młodych biegaczy. Nie inaczej było i tym razem.Jako pierwsi na linii startu stanęli uczniowie szkół podstawowych. Dystans, jaki mieli pokonać to ok. 900 metrów. Trasa niezmiennie taka sama. Początek na stadionie, później okrążenie w parku przy zatoce i ulicą Lipową ponowne wbiegnięcie na pucki stadion. Miło na poinformować, ze uczennica klasy 6a – Zuzanna Krupko zdobyła brązowy medal! 
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

  • Inał Wojewódzkiego Konkursu Dla
  • Finał Wojewódzkiego Konkursu dla Uczniów Klas 5 Matematyka  i Przyroda.

W sobotę 8 kwietnia 2017r. w ZKPiG nr 8 (Szkole Podstawowej nr 89 im.Tadeusza Mazowieckiego) w Gdańsku odbył się FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU DLA UCZNIÓW KLAS 5 MATEMATYKA  I PRZYRODA.

W konkursie wzięli udział uczniowie klasy V: AMELIA HILLA, PAULINA GRUSZCZYŃSKA i JAN KONIECZNY. 
Uczniowie rozwiązali 10 zadań: 5 z matematyki i 5 z przyrody – uzyskali 23 punkty, tracąc do Laureatów I miejsca tylko 6 punktów!!!

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

XIII World Harasuto Cup 2017

9 kwietnia nasza uczennica Roksana Rogalska wzięła udział w Pucharze Świata Harasuto Cup w Łodzi.  Zawody bardzo wysokiej rangi (największy turniej karate w Polsce). Ponad 700 zawodników, 77 kluby,13 krajów.Każdy kto interesuje się tym sportem to wie, że zdobyć medal na tych zawodach nie jest łatwo! Roksana zaczęła od wygranej 4:0 z zawodniczką ze Słowacji. Kolejna runda to 2:0 z Ukrainką, półfinał bardzo wyrównany ale zwycięski 2:1 i na sam koniec FINAŁ 1:0 z dziewczyną z klubu z Poznania ! Kategoria Kumite U12 + 40 kg zdobyta ! Przeogromna radość Roksany,jej rodziców i trenerów ! 6 lat treningów zaowocowało ! Kiedy już trochę emocje opadły rozpoczynaliśmy konkurencje drużynową, Roksana z koleżankami z Gokken Team musiały sporo się natrudzić ale ostatecznie dziewczyny zdobyły brązowy medal !Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

Przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dębogórzu i żywa lekcja przyrody

14 marca b. r. przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych, które poprowadziła pani z Błękitnej Szkoły we Władysławowie. Dzieci miały okazję do bliskiego kontaktu z owadami tropikalnymi. Mogły wziąć do ręki patyczaka Amelkę, karaczana madagaskarskiego Kleopatrę, straszyka Boniego przełamując strach i oswajając się z nimi. Zapoznały się również z afrykańskim ślimakiem o imieniu Ziemniak. Spotkanie dostarczyło dzieciom wielu radości i niezapomnianych wrażeń.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Panel boczny

Zaplanuj podróż

Szybkie uruchamianie