Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mostach

  • kancelaria

Brązowi  Judocy  z  Kosakowa

W dniu 26 lutego 2017 r. w Gdańsku na Sali Judo SGKS Wybrzeże Gdańsk odbyły się Mistrzostwa Regionu Północnego Młodzików i Juniorów Młodszych w Judo.  Startowało pięciu naszych zawodników z Uczniowskiego Klubu Judo „Mosty”, gdzie po bardzo dobrych pojedynkach zdobyli trzy brązowe medale.

 W grupie młodzików rocznik 2003 i 2004 ;   

                                         brązowy medal zdobył Jakub ITRYCH                       – ZS-P Mosty

                                         piąte miejsce zdobył Krystian NIEDBALA                  –  Gimnazjum Kosakowo

W grupie Juniorów Młodszych rocznik 2000 – 2002 ;

                                          brązowy medal zdobyła Wiktoria ITRYCH               – Gimnazjum Kosakowo

                                          brązowy medal zdobyła Karolina POGLETTKE        –  ZSCHiE Gdynia

                                          siódme miejsce zdobył Bartłomiej KOBYLARCZYK   –  Gimnazjum Kosakowo

Dbamy o zęby

15.03.2017 roku w przedszkolu w Rewie gościliśmy higienistkę stomatologiczną. Dzieci zdobyły niezbędne informacje dotyczące prawidłowej higieny jamy ustnej. Z ogromnym zainteresowaniem słuchały o tym co szkodzi ich zębom, a co jest dla nich zdrowe. Chętne dzieci zadawały pytania dotyczące pracy gabinetu stomatologicznego i poznały narzędzia jakimi posługuje się dentysta. Takie spotkania pomagają przedszkolakom przełamać strach przed wizytą w gabinecie.  Więcej informacji można uzyskać wchodząc na przedszkolnego blooga /www.prz-rewa.bloog.pl/

Powitanie wiosny

Zespół Szkolno-Przedszkolny na dobre powitał wiosnę. W ciepłych, kolorowych barwach urządzono pochód wiosenny. Każda klasa przygotowała wizerunek Pani Wiosny i zaprezentowała podczas wspólnego, wiosennego apelu. Po apelu uczniowie klas trzecich powędrowali z „kaszubską marzanną” do Mechelinek, by utopić ją w wodach Bałtyku. Sądząc po pogodzie pożegnanie zimy było skuteczne, a my możemy cieszyć się słońcem i coraz cieplejszymi dniami.

 

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini piłce Ręcznej Dziewcząt

14.02.2017 r w Leśniewie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini piłce Ręcznej Dziewcząt. Wybrana grupa dziewcząt z naszej szkoły brała w nich udział. W zawodach startowało siedem drużyn ze szkół podstawowych z powiatu puckiego: Leśniewo, Władysławowo, Krokowa, Lubocino, Wierzchucino, Karwia i Mosty. W wyniku zaciętej rywalizacji z drużyną z Władysławowa zespół naszych dziewcząt zajął I miejsce. Mecz finałowy był bardzo emocjonujący i trzymał w napięciu do końca, ponieważ rozgrywkę rozstrzygnęły dopiero rzuty karne. Dzięki tej wygranej nasze dziewczyny awansowały do półfinału wojewódzkiego, w którym wezmą udział w najbliższym czasie. Brawo, trzymamy mocno kciuki!

Wycieczka do piekarni

17 marca 8 – osobowa grupa dzieci z oddziałów przedszkolnych  i klas pierwszych Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Mostach gościła w ,,Piekarni U Skierki” w Rumi. Jest to rodzinna firma z wieloletnią tradycją powstała w 1934 roku. W piekarni do wyrobu ciasta nie używa się maszyn przemysłowych, a ciasto zagniatane jest ręcznie. Dzieci miały okazję zobaczyć na czym polega praca piekarza i samodzielnie spróbować jak wypieka się pieczywo.  Z  ogromnym zaciekawieniem obserwowały jak w piecu rosną  ulepione przez nich  wytwory. Gotowe, pachnące pieczywo zabrały do domu, aby poczęstować najbliższych i pochwalić się swoją pracą.

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Panel boczny

Zaplanuj podróż

Szybkie uruchamianie