Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mostach

  • kancelaria

28 marca w czasie uroczystego apelu pożegnaliśmy odchodząca na zasłużoną emeryturę panią Barbarę Pospychałę. Przez wiele lat pani Basia pracowała w sekretariacie naszej szkoły. Przez wszystkie te lata dała się poznać jako osoba bardzo kompetentna i życzliwa. Pomocna dla wszystkich pracowników szkoły i dla uczniów, którzy często zaglądali do sekretariatu, czy to podbić legitymację, czy kupić mundurek, oddać telefon na przechowanie, skserować potrzebną kartkę. Pani Basia ratowała młódź podupadającą na duchu i na ciele, przyklejała plasterki, gdy nie było szkolnej pielęgniarki, poiła wodą, dzwoniła po rodziców. Zawsze życzliwa i troskliwa, była lubiana przez wszystkie dzieci. Tym chętniej wzięły one udział w programie artystycznym na pożegnanie pani Basi. I ci najmłodsi, i weterani – szóstoklasiści- śpiewali piosenki, recytowali wiersze, rozbawili publiczność skeczami i dowcipami. Potem były kwiaty, wspólne zdjęcia, życzenia i ciepłe słowa, pełne smutku z racji rozstania, ale i wdzięczności za tyle lat wspólnej pracy.

Pani Basiu dziękujemy i życzymy Pani wielu wspaniałych chwil i wspaniałych przeżyć. Będziemy tęsknić.

Podwieczorek Literacki

6 kwietnia uczniowie uczący się języka kaszubskiego wzięli udział w Podwieczorku Literackim z Romanem Drzeżdżonem. Spotkanie zorganizowane zostało przez Forum Kaszubskiej Kultury w Gdyni. W czasie spotkania pisarz, felietonista, pracownik Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie – Roman Drzeżdżon, przedstawił obrzędy i zwyczaje związane z okresem Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy na Kaszubach. Dla uczniów była to oryginalna lekcja języka kaszubskiego.

„Pola Nadziei”

2 kwietnia 2017 na Pomorzu miała miejsce charytatywna akcja pod hasłem ”Pola Nadziei na Pomorzu 2017”. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego klas 4- 6 Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mostach kwestowali w Rewie na rzecz Stowarzyszenia im. św. Wawrzyńca w Gdyni. Każdy darczyńca został obdarowany żonkilem- symbolem nadziei. Datki przekazano na potrzeby chorych przebywających w hospicjum.

Powitanie wiosny

Zespół Szkolno-Przedszkolny na dobre powitał wiosnę. W ciepłych, kolorowych barwach urządzono pochód wiosenny. Każda klasa przygotowała wizerunek Pani Wiosny i zaprezentowała podczas wspólnego, wiosennego apelu. Po apelu uczniowie klas trzecich powędrowali z „kaszubską marzanną” do Mechelinek, by utopić ją w wodach Bałtyku. Sądząc po pogodzie pożegnanie zimy było skuteczne, a my możemy cieszyć się słońcem i coraz cieplejszymi dniami.

„Tak, pomagam”

24 i 25 marca 2017 r. w ramach współpracy z Caritas 35 uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mostach wzięło udział w charytatywnej akcji „Tak, pomagam”. Akcja polegała na zorganizowaniu przedświątecznej zbiórki produktów spożywczych dla podopiecznych Caritas.

Mosty grają w warcaby.

Przyjemne i pożyteczne są przerwy w Szkole Podstawowej w Mostach. Od  listopada chętni uczniowie grają w  szkolnym turnieju warcabowym.  Do turnieju zgłosiło się ponad trzydziestu uczniów z klas IV-VI. Turniej potrwa do końca  kwietnia.  

 Wycieczka do piekarni

17 marca 8 – osobowa grupa dzieci z oddziałów przedszkolnych  i klas pierwszych Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Mostach gościła w ,,Piekarni U Skierki” w Rumi. Jest to rodzinna firma z wieloletnią tradycją powstała w 1934 roku. W piekarni do wyrobu ciasta nie używa się maszyn przemysłowych, a ciasto zagniatane jest ręcznie. Dzieci miały okazję zobaczyć na czym polega praca piekarza i samodzielnie spróbować jak wypieka się pieczywo.  Z  ogromnym zaciekawieniem obserwowały jak w piecu rosną  ulepione przez nich  wytwory. Gotowe, pachnące pieczywo zabrały do domu, aby poczęstować najbliższych i pochwalić się swoją pracą.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Panel boczny

Centrum Sportowe Kosakowo 500+

Aktualności

Zaplanuj podróż

Szybkie uruchamianie