Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Złoty medal w Mistrzostwach Polski – Suwałki 2018.

  • kancelaria

          Dużą niespodziankę na Dzień Dziecka sprawiła lekkoatletka SKOCZKA  Pogórze Monika Pietroń, zdobywając złoty medal  w  Sztafetowych Mistrzostwach  Polski  U-18, rozgrywanych 1 czerwca 2018 r. w Suwałkach. Monika biegła dystans 400 m na ostatniej zmianie sztafety szwedzkiej  ( 100,200,300,400 ). Po otrzymaniu pałeczki od razu przystąpiła do ataku, wyraźnie wyprzedzając rywalki z innych polskich klubów. Miniony sezon Monika zakończyła z brązowym medalem Mistrzostw Polski, bieżący rozpoczyna od złota  – to obiecujące. Lekkoatleci SKOCZKA  Pogórze po solidnym treningu w okresie zimowym prezentują wysoką formę we wszystkich kategoriach wiekowych.

Świeżo upieczona mistrzyni Polski Monika wygrała 3 tygodnie wcześniej Gimnazjadę Wojewódzką w Słupsku na 600 m i zdobyła złoty medal w sztafecie 4×100 m wraz ze swoją koleżanką klubową Agatą Krzyżanowską. W klubowych Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego w kategorii U-18 rozgrywanych w Sopocie Monika i Agata zostały najlepszymi sprinterkami, zdobywając złoty               i brązowy medal na 100 m. Ich młodsze koleżanki i koledzy, startujący 11 maja 2018 r. w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej w Pucku zdobyli aż 7 medali. Całe podium zajęły dziewczyny SKOCZKA w biegu na 600 m ( I – miejsce Julia Zduńczyk, II – miejsce Adrianna Gulczyńska, III – Milena Twarowska ). Z prawie 10 sekundową przewagą nad rywalkami do mety w biegu na 600 m przebiegł Jakub Kościów, uzyskując  bardzo dobry wynik 1:38,8 s. Srebrne medale zdobyli: Tomasz Grzybek w biegu na 1000 m, Maciej Raczyński w skoku w dal, Marceli Duraziński i Weronika Sulewska w rzucie oszczepem oraz  Michalina Skrzypczak w biegu na 100 m  i Aleksandra Chrzanowska w biegu na 300 m. 

21 maja 2018 r. w Powiatowych Igrzyskach w 4 – boju lekkoatletycznym ( bieg na 60 m I 600 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową,  ) reprezentacja Pogórza zdobyła I  miejsce w kategorii dziewcząt oraz II miejsce w kategorii chłopców, awansując do finałów Wojewódzkich w Gdańsku.

         Jestem bardzo zadowolony z postawy moich podopiecznych i wiem że to dopiero początek ich sukcesów powiedział Wojciech Niemkiewicz. Liczę również na podjęcie treningów w SKOCZKU dzieci, które lubią biegać i chciałyby z nami dzielić trudy treningu i słodycz sukcesów. Zapraszamy.   

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter