Zmiany organizacji ruchu w dni świąteczne

Zmiany organizacji ruchu w dni świąteczne

Wójt Gminy Kosakowo zawiadamia, że w dniu 1 listopada br. zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu w ciągu drogi gminnej ul. Rzemieślniczej w Kosakowie, polegająca na wprowadzeniu na tej drodze ruchu jednokierunkowego i objazdu do cmentarza komunalnego przez wieś Pierwoszyno ulicami: Żeromskiego, Kaszubska, Rumska, Rzemieślnicza, Chrzanowskiego, zmiana organizacji ruchu dotyczy również drogi powiatowej nr 1516G ul. Szkolnej w Mechelinkach, polegająca na lokalizacji dodatkowego przystanku autobusowego.

Komunikacja miejska

W okresie Wszystkich Świętych, od 30 października do 2 listopada 2018 r, komunikacja miejska organizowana przez Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni na obszarze Gdyni, Rumi i Sopotu oraz gmin: Kosakowo, Szemud, Wejherowo i Żukowo, funkcjonować będzie według zmienionych zasad.

Zmiany tras

Dla ułatwienia dojazdu do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie częściej (kursy co ok. 15 minut) będzie funkcjonować linia 105.

Czwartek, 1 listopada 2018 r. – Uroczystość Wszystkich Świętych- obowiązywać będą SOBOTNIE rozkłady jazdy.

Zmiany tras

Linia 105 będzie funkcjonować w skróconej relacji: Gdynia Redłowo Szpital – Kosakowo Cmentarz Komunalny, przy czym – ze względu na wprowadzenie jednego kierunku ruchu na ul. Rzemieślniczej w Kosakowie – autobusy będą dojeżdżać do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie przez Pierwoszyno (powrót z cmentarza stałą trasą).

W relacji: Kosakowo Cmentarz Komunalny – Mechelinki Przystań będzie funkcjonować linia zastępcza 905. Ze względu na wprowadzenie jednego kierunku ruchu na ul. Rzemieślniczej w Kosakowie, autobusy linii 905 z cmentarza do Mechelinek będą kursować przez Pierwoszyno.

Bilety jednoprzejazdowe skasowane w autobusie 105 będą uprawniać do przesiadki na autobus linii 905 i kontynuowania podróży przez 120 minut od skasowania. Analogicznie przy przesiadkach z linii 905 na 105.

Dla ułatwienia dojazdu do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie dłużej (w godzinach 7-19:30) i częściej (kursy co ok. 10 minut) będzie funkcjonować linia 105.

Cmentarz w Kosakowie obsługiwać będzie w godzinach 8:30-17:30 także dodatkowa linia 273, na trasie: Gdynia Chylonia Dw. PKP – Kartuska – Morska – Rumia: Sobieskiego – Rumia Dworzec PKP – Starowiejska – Derdowskiego – Dębogórska – I Dywizji WP – Kazimierz – Kosakowo: Rzemieślnicza – Kosakowo Cmentarz Komunalny. Powrót do Chyloni odbywać się będzie trasą linii 173, przez Dębogórze. Autobusy linii 273 zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach innych linii na jej trasie. Autobusy będą kursować co 20-40 minut.
Ponadto, w godzinach 8:00-17:30 uruchomiona zostanie linia autobusowa 305, na trasie: Gdynia Węzeł F. Cegielskiej – Kielecka – Śląska – al. Zwycięstwa – Władysława IV – 10 Lutego – Podjazd – Morska – Estakada Kwiatkowskiego – Unruga – Czernickiego – Kosakowo – Pierwoszyno – Kosakowo Cmentarz Komunalny. Autobusy będą kursować co 10 minut.

Piątek, 2 listopada 2018 r.

Obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni powszednie nauki szkolnej.

W godz. ok. 8:30-16:30 uruchomione zostają dodatkowe kursy na linii 105 do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie (kursy co ok. 15 minut).

W godzinach 9.00-17, na fragmencie trasy linii 173: Gdynia Chylonia Dworzec PKP – Kartuska – Morska – Rumia: Sobieskiego – Górnicza – Rumia Cmentarz Komunalny uruchomiona zostanie linia autobusowa 373. Autobusy linii 373 zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach innych linii na jej trasie. Autobusy będą kursować co 30 minut.