Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Wójt

JERZY WŁUDZIK

– członek Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
– Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosakowie
– działacz sportowy

– Wójt Gminy Kosakowo od 2002r., czlowiek z dużym doświadczeniem samorządowym

Wykształcenie: studia wyższe zawodowe dzienne w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Warszawie w zakresie ekonomiki rolnictwa, które ukończył z wynikiem bardzo dobrym i w dniu 16 czerwca 1980r. uzyskał dyplom wyższych studiów zawodowych.

Obecny Wójt Gminy Kosakowo, urodził się 10 marca 1945r. w Pucku w rodzinie, w której zawsze żywe były tradycje działalności społecznej i patriotycznej. Jego pradziadkowie i dziadkowie gospodarowali na ziemi Kaszubskiej w Zdradzie (gmina Puck) i Parszczycach (gmina Krokowa). U jego pradziadka w Zdradzie urodził się i wychował "Król Kaszubów" Antoni Abraham (jego matka pracowała w gospodarstwie pradziadka). Jako były harcerz, od młodzieńczych lat pełnił różne funkcje społeczne: w czasie nauki w Technikum Ogrodniczym w Pruszczu Gdańskim, podczas nauki w oficerskiej szkole Wojsk Pancernych im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu i w czasie studiów ekonomicznych w Warszawie. Od młodzieńczych lat angażował sie w sporcie – był mistrzem szkół rolniczych w województwie pomorskim w biegach, działaczem sportowym i także m.in. Prezesem Klubu Sportowego "Zatoka" w Pucku. Będąc wójtem zainicjował organizację letnich i zimowych olimpiad sportowych w szkołach gminnych.

Był Przewodniczącym Społecznej Rady Gminnego Ośrodka Zdrowia w Kosakowie, radnym powiatowym. Jest członkiem zarządu Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddział w Kosakowie -Dębogórzu.

W życiu zawodowym zawsze znajdował czas na działania zmierzające do polepszenia bytu ludzi potrzebujących, słabszych i pokrzywdzonych. Obce mu są nietolerancja, fanatyzm, egoizm partyjny, prywata. Mimo zdecydowanej postawy w pracy, jest człowiekiem przyjaznym, promieniującym ciepłem i życzliwością, uznaje i rozumie cudze racje.

Od 1969 r. jest mieszkańcem Gminy Kosakowo. Był tutaj agronomem, Przewodniczącym Rady Gminy, kierownikiem Gminnej Służby Rolnej, Naczelnikiem Gminy, pierwszym wójtem wybranym w wyborach bezpośrednich. W czasie jego trzech kadencji na stanowisku wójta zrobiono w Gminie Kosakowo wiele dobrego. Zmiany na lepsze zarówno w zakresie inwestycji (drogi, chodniki, oświetlenie uliczne, kanalizacja, przystań rybacka w Mechelinkach, gimnazjum w Kosakowie, inwestycje oświatowe, boiska sportowe), jak i promocji (Aleja Zasłużonych Ludzi Morza w Rewie, pomost cumowniczy w Rewie i molo w Mechelinkach, bogaty kalendarz imprez) widoczne są gołym okiem i wprowadzają w zdumienie odwiedzających naszą gminę.

W 2004r. w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego pn. "Homo Popularis Regionu Kaszuby" Jerzego Włudzika uznano najpopularniejszym człowiekiem Kaszub, a dobra sława Gminy Kosakowo przyniosła mu 9 miejsce wśród najlepszych Wójtów Pomorza.

Podsumowując dokonania gospodarcze i inwestycyjne samorządu za jego kadencji, można powiedzieć, że był to okres intensywnej pracy Wójta. Swoje programy wyborcze realizował w całości, co świadczy o tym, że dotrzymuje danego słowa.

Zmienił wizerunek i otoczenie gminy i tut. Urzędu Gminy, którego misją jest świadczenie usług na coraz wyższym poziomie, a hasłem: "Urząd przyjazny dla mieszkańców, przedsiębiorców i turystów" (urząd posiada certyfikat jakości normy europejskiej ISO 9001:2008).

Dzięki jego działalności Gmina Kosakowo jest pozytywnie postrzegana i oceniana w rankingach ogólnopolskich i regionalnych, jak: ranking inwestycyjny samorządów, gospodarczo-samorządowy HIT Pomorza. W ramach realizacji programu "Jakość zarządzania gminą w woj. pomorskim" Kosakowo znalazło się na I miejscu w rankingu "Gmina Manager 2006" jako najlepiej zarządzana gmina wiejska w woj. pomorskim. Gmina Kosakowo jest laureatem konkursu "Teraz Polska".

Pamiętając, że jeżeli chcemy tworzyć przyszłość – każdego dnia pamiętać musimy o przeszłości, zainicjował powstanie pomnika pamięci poległych działaczy społecznych Gminy. Otrzymał za to medal Pro Memoria.

Głosami mieszkańców Pomorza w plebiscycie” Dziennika Bałtyckiego” został wybrany na Wójta Pomorza 2013r., a zarządzana przez niego gmina okazała się najbardziej przyjazną jej mieszkańcom.

Wyróżniony przez Klub Sportowa Polska w 2016 roku w Konkursie Inwestor na Medal. W 2016r. wójt gminy jako honorowy Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosakowie z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia OSP Kosakowo otrzymał Złoty Medal „Za zasługi dla pożarnictwa”. W tym też roku w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego wybrany został Wójtem Pomorza 2016.

Członek prezydium oddziału powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, Wice prezes Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego oddz. Dębogórze -Kosakowo kadencja 2016-2019. W ostatnim plebiscycie Dziennika Bałtyckiego wójt gminy zdobył tytuł Osobowości Pomorza 2016.