Strona główna forum Czat z Wójtem Czat z Wójtem 16.11.2010 Gimnazjum w Kosakowie

Gimnazjum w Kosakowie


Post Pn lis 15, 2010 10:29 pm
Artur Rogalski Użytkownik

Posty: 45
Lokalizacja: Kosakowo
Czy zostały przeprowadzone symulacje dotyczące budowy gimnazjum? Interesuje mnie jaki będą koszty budowy gimnazjum oraz działalności gimnazjum ( pensje nauczycieli, wydatki na administracje itp) do liczby potencjalnych uczniów i jak to się ma do niżu demograficznego?

Post Wt lis 16, 2010 6:14 pm

Posty: 1750
Zapotrzebowanie nie jest mniejsze tylko większe, bo jest duży napływ nowych mieszkańców do gminy Kosakowo w tym również młodzieży gimnazjalnej. W tej chwili szkoła w Mostach już pęka w szwach. Mamy zameldowanych 367 mieszkańców w wieku gimnazjalnym na terenie gminy natomiast w gimnazjum 160 miejsc.
Nie jest to dyskusja na forum. W sprawie dokładnych danych zapraszam do mnie lub do p. inspektor Mojsiejuk

Post Wt lis 16, 2010 6:34 pm
lebuj Użytkownik

Posty: 176
Autorze pytania, czy możesz uwierzyć P. Wójtowi?
Przecież musiał policzyc , przecież nie stawialby sobie pomnika.

Post Wt lis 16, 2010 6:47 pm
JANOSIK Użytkownik

Posty: 61
... a może lepiej sieć przedszkoli, bo to jest większy problem - zarówno dla samych dzieci jak i rodziców, którzy muszą je ciągnąć od wczesnych godzin rannych do odległych placówek w mieście?

Post Wt lis 16, 2010 6:58 pm
Artur Rogalski Użytkownik

Posty: 45
Lokalizacja: Kosakowo
Panie Wójcie pytałem czy zostały przeprowadzone symulacje i kosztorys przedsięwzięcia...bo moim zdaniem(a sporo rozmawiam z rodzicami dzieci w naszej gminie) zdecydowana część rodziców dzieci w wieku szkoły podstawowej chce posyłać swoje dzieci do szkół w Gdyni,gdyż to one proponują wysoki poziom nauczania...a jeżeli chcielibyśmy pod względem jakości konkurować to zapewne wiązałoby się to ze znaczącymi kosztami. A druga sprawa to plan obecnego rządu zlikwidowania gimnazjów i powrót do "starej" nomenklatury czyli SP a następnie szkoła średnia...chyba trzeba by było wstrzymać się z kolejnymi wydanymi pieniędzy na ten cel i poczekać na decyzję rządu...

Post Wt lis 16, 2010 7:42 pm
Artur Rogalski Użytkownik

Posty: 45
Lokalizacja: Kosakowo
pj chyba nie doczekam się na odpowiedź...

Post Wt lis 16, 2010 8:00 pm
dino Użytkownik

Posty: 4
Słuszna racja z tym gimnazjum. Może najpierw trzeba zrobic porządek w starym w Mostach a nie wydawac kasę na nowe.Wszyscy wiemy,że Gimnazjum w Mostach ma bardzo złą opinię i rodzice wolą wysłac dzieci do gdyńskich szkół. A nowy budynek, basen, boisko itp. nie załatwi sprawy.
U nas na gninie o przedszkole aż się prosi, od 6:00 do 17:00, żeby rodzice mogli spokojnie pracowac. Nie wszystkich stac na płacenie za przedszkole prywatne około 800zł...

Post Wt lis 16, 2010 8:09 pm
rewa Użytkownik

Posty: 119
Lokalizacja: Rewa
Zgadza sie bo z tego co kojarze klasy gimnazjum nie sa w pelni zapelnione ; i wiekszosc woli gdynskie gimnazja ; moze lepiej pomyslec o jakiejsc ciekawej szkole sreniej - Liceum ; Technikum ??

Post Wt lis 16, 2010 8:14 pm
Artur Rogalski Użytkownik

Posty: 45
Lokalizacja: Kosakowo
dokładnie...warto zastanowić się nad jakąś szkołą ze specjalizacją? może jakieś małe liceum informatyczne? chyba ten temat trzeba bardziej zgłębić aniżeli brać kredyt lub leasing na budowę gimnazjum...ale to już zadanie dla nowej Rady gminy i Wójta :)

Post Wt lis 16, 2010 8:15 pm
rewa Użytkownik

Posty: 119
Lokalizacja: Rewa
Wlasnie po co dzieci maja tracic takie dlugie trasy na dojazdy stworzmy ciekawa skole z ciekawymi kierunkami takze renoma gminy urosnie

Post Wt lis 16, 2010 8:52 pm

Posty: 1750
W ostatnim okresie czasu po dyskusjach z kadrą pedagogiczną i środowiskiem oświaty zmieniliśmy nasze pogląd co widoczne jest w naszym programie wyborczym. Pierwszą inwestycją oświatową i to od początku przyszłego roku jest przedszkole (1,5mln złotych) Kolejną inwestycją budowa SP wraz z salą gimnastyczną w Pogórzu, a w trzeciej kolejności po przemyśleniach i zwołanej debacie ewentualna budowa gimnazjum. W drugiej połowie nowej kadencji.


Powrót do Czat z Wójtem 16.11.2010