Kibol-Cup 2015 – II miejsce Dębogórza Wybudowania!

• kck

W X edycji powiatowych mistrzostw w futsalu Kibol-Cup, które odbyły się 1 marca br. w Hali OPO Cetniewo we Władysławowie, świeżo upieczony mistrz ligi kosakowskiej – Dębogórze Wybudowanie– wywalczyło wicemistrzostwo powiatu puckiego. W finale przegrało 2:4 z mistrzem ligi puckiej – zespołem Bajadera.

Dwie pozostałe drużyny z Gminy Kosakowo znalazły się również w ósemce najlepszych ekip powiatu, ale ukończyły rozgrywki na ćwierćfinałach: Dębogórze przegrało 1:2 w „bratobójczym” meczu z Dębogórzem Wybudowaniem, a Rewa – 0:1 z późniejszym zwycięzcą Turnieju – zespołemBajadera.

Wyniki kosakowskich zespołów:

• Dębogórze Wybudowanie.

Grupa B: 1:1 z Kaszubią II Starzyno (bramka: T.Lewańczyk), 10:0 z MOKSiR-em Jastarnia (bramki: M.Nowak 3, M.Urbański 2, T.Lewańczyk 2, D.Wójcik, A.Lewańczyk, S.Korab), 8:2 z Zatoką-Seniorzy Puck (bramki: A.Lewańczyk 2, S.Korab 2, M.Kwidziński, T.Lewańczyk, M.Nowak, D.Wójcik);
1/4 finału: 2:1 z Dębogórzem (bramki: T.Lewańczyk, M.Urbański);
1/2 finału: 5:4 z Gremarem Puck (bramki: T.Lewańczyk 2, M.Nowak, M.Kwidziński, A.Lewańczyk);
Finał: 2:4 z Bajaderą Puck (bramki: M.Nowak, D.Wójcik).

• Rewa.

Grupa D: 0:5 z Ajaxem I Leśniewo, 1:1 z Jantarem Swarzewo (bramka: M.Janiak), 7:2 z Helem (bramki: S.Karnat 4, M.Janiak 2, A.Jarosz);
1/4 finału: 0:1 z Bajaderą Puck.
Dębogórze.

• Grupa C: 0:0 z Żarnowcem, 2:1 ze Specjalistami Władysławowo (bramki: D.Kaleta, R.Styn), 2:2 z Bajaderą Puck (bramki: M.Kraiński, S.Brunath);

1/4 finału: 1:2 z Dębogórzem Wybudowaniem (bramka: K.Białek).

Podczas otwarcia imprezy obecni byli m.in.: burmistrz Władysławowa Roman Kużel i prezes MKS Władysławowo Paweł Kortals; przywilej dekorowaniana najlepszych na zakończenie Turnieju przypadł Wójtowi Gminy Kosakowo Jerzemu Włudzikowi. Mistrzostwa tradycyjnie prowadził Janusz Nowicki (Sportowe Kaszuby).

fot. A.Schröder