Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Regaty o Puchar Yacht Clubu Rewa w Olimpijskiej Klasie FINN

• sport

W dniach 7-9.07.2017r. odbył się Puchar Yacht Clubu Rewa w klasie Finn (impreza liczona do Pucharu Polski). To pierwsze tak prestiżowe regaty w historii klubu, w których wystartowali nie tylko członkowie Kadry Narodowej, ale i weterani tej olimpijskiej klasy. Zgłoszonych zostało 18 zawodników. Pogoda wyjątkowo dopisała żeglarzom, gdyż zmagali się na wodzie w słabych oraz silnych warunkach wiatrowych. Dzięki sprawnej organizacji, rozegrane zostały wszystkie z ośmiu planowanych wyścigów. Ponadto w sobotę odbyły się rozgrywki sprintowe w osobnej klasyfikacji. Nie zabrakło biesiadowania przy ognisku z dyskusją na temat regatowych zmagań oraz integracyjnej kolacji z widokiem na zatokę.

Z dużą przewagą regaty wygrał Piotr Kula (Mistrz Polski w klasie Finn), choć nie udało mu się wygrać wszystkich wyścigów, a walka z rywalami i obrona pierwszej lokaty była coraz trudniejsza. Na drugiej pozycji uplasował się Łukasz Lesiński tuż przed dwoma zawodnikami z Yacht Clubu Rewa: Krzysztofem Stromskim (3. miejsce) oraz Andrzejem Romanowskim (4. miejsce). Nagrody otrzymali wszyscy zawodnicy, a możliwość zorganizowania imprezy Yacht Club Rewa zawdzięcza niezastąpionym sponsorom.