Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

W Rewie otworzyliśmy sezon sportowy 2018!

  • sport

VIII edycja Nordic Morsing pod honorowym patronatem Wójta Gminy Kosakowo Jerzego Włudzika już za nami. 13 stycznia 2018 r. wzięło w niej udział 203 uczestników, z czego około 50 odbyło kąpiel w zatoce. Tym razem nie było mrozu i śniegu, ale chłodny wiatr zdecydowanie dawał się we znaki, co zupełnie nie sprawiało problemu morsom, które wskakiwały do wody i pluskały się wśród wiwatów zmarzniętej publiczności. Przed kąpielą pokonali biegiem lub z kijami 4 lub 8 km.
Tradycyjnie już baza imprezy znajdowała się w Barze Nadmorskim tuż przy samej plaży, a trasa rajdów przebiegała bezpośrednio wzdłuż linii brzegowej, dzięki czemu startujący mieli szansę poznać uroki najpiękniejszych gminnych plaż i zatoki puckiej.

Każda z grup – nordic 4 i 8 km, a także bieg 4 i 8 km poprzedzona została rozgrzewką i poprowadzona była przez przewodnika. Na czele nordicowców stała Monika Faron i Monika Lorenc, na czele biegaczy zaś Małgorzata i Elżbieta Tuwalskie.

Po marszach i biegach przyszła pora na kąpiel i oto duża grupa poprzebieranych w najróżniejsze stroje morsów i foczek wbiegła do wody. Niektórzy wytrzymywali tylko kilka sekund, inni zaś siedzieli po kilka minut i kilkukrotnie powtarzali tę czynność. Sama kąpiel nie była obowiązkiem, była dodatkową atrakcją i przyjemnością dla chętnych.

Po powrocie do Baru Nadmorskiego każdy uczestnik otrzymał posiłek regeneracyjny i pamiątkowy medal ze śnieżynką i morsem.

Warto dodać, że przy tej edycji padł rekord frekwencji. W zeszłym roku w Nordic Morsing wzięło udział 147 osób, tym razem wzięły udział aż 203 osoby!

Galeria zdjęć: https://elektronicznezapisy.pl/event/2173/gallery.html

wideo: https://www.youtube.com/watch?v=JR_DQ1lnxTY

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Szybkie uruchamianie