Trzecia edycja Biegu Tropem Wilczym – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych na terenie Gminy Kosakowo wystartuje 1 marca 2020 roku, punktualnie o godzinie 12. Wydarzenie ma charakter ogólnopolski, tego dnia o tej samej godzinie w kilkuset miejscowościach w kraju oraz w polskich bazach misjach wojskowych tysiące biegaczy pokona dystans 1963 metrów, aby upamiętnić wszystkich Niezłomnych.

Bieg organizujemy we współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja, pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Gdańsku – informuje inicjator wydarzenia Michał Przysiecki, Radny Gminy Kosakowo – Bieg odbędzie się na dystansie 1963 metrów, co jest odwołaniem do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty w czynnej walce – Józef Franczak ps. Lalek, a przebiegać będzie po ścieżce pieszo-rowerowej Pierwoszyno -Kosakowo ze startem i metą w Pierwoszynie przy bramie Lotniska.

Dzięki współpracy z gdańskim Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej, w ramach Biegu odbędą się:
• Wystawa na banerach pt. „Danuta Siedzikówna-Inka”;
• Krótka lekcja historii na temat Żołnierzy Wyklętych, którą poprowadzi pracownik IPN Gdańsk;
• Po biegu, dla uczestników Test z wiedzy o Żołnierzach Wyklętych z nagrodami;
• Dystrybucja bezpłatnych materiałów edukacyjnych.

Bieg ten jest wydarzeniem bez rywalizacji sportowej, może w nim wziąć udział każda osoba, bez względu na wiek, bez przeciwwskazań lekarskich do uprawiania sportu wytrzymałościowego. Limit przyznanych w tym roku miejsc dla Gminy Kosakowo wstępnie wynosił 130 osób, ale z uwagi na duże zainteresowanie udziałem, maksymalna liczba uczestników wyniesie 200 osób.

Ważna informacja: Biuro Zawodów będzie czynne od godziny 10:00 w Kosakowskim Centrum Kultury w Pierwoszynie (ul. Kaszubska 11) – będą tam wydawane pakiety, będzie również depozyt. Prosimy biegaczy o przybycie na linię startu najpóźniej o godzinie 11:40, gdyż będzie wykonywana wspólna fotografia pamiątkowa oraz odbędzie się prelekcja Instytutu Pamięci Narodowej z Gdańska.

Zapisy na stronie:
https://elektronicznezapisy.pl/event/4406/strona.html

Link do regulaminu, z którym należy się zapoznać:
https://elektronicznezapisy.pl/download/X1C3e2j1a0i0d1s588X2s0Q219M2E3v1/open

Każdy uczestnik biegu otrzyma: numer startowy z logiem patrona biegu, pamiątkową koszulkę, materiały promocyjne, a na mecie pamiątkowy medal. Na mecie na każdego uczestnika biegu czekać będzie ciepły posiłek regeneracyjny (podstawą do jego otrzymania jest numer startowy). Uczestnicy Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych zobligowani są do biegu w koszulce w ramach pakietu startowego z numerem startowym umiejscowionym z przodu na wysokości klatki piersiowej.
Zapraszamy w szczególności mieszkańców naszej Gminy, aby z całymi rodzinami przyłączyli się do naszego biegowego wydarzenia i spróbowali swoich sił na dystansie 1963 metrów.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie:
https://tropemwilczym.org/