Mimo niesprzyjających warunków – przy silnym wietrze, ale z gorącymi sercami – grupa miłośników najmłodszego narodowego święta, jakim jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej, spotkała się w Mechelinkach, aby wspólnie uczcić ten dzień. Wyjątkowy biało – czerwony spacer brzegiem morza zakończył się w Rewie w siedzibie Kosakowskiego Centrum Kultury piknikiem, w trakcie którego uczestnicy zostali ugoszczeni domowym ciastem oraz chlebem ze smalcem. Dzięki uprzejmości pana Michała Przysieckiego radnego z Pogórza można było wykonać pamiątkową torbę z patriotycznym motywem. Dodatkową atrakcją były upominki ufundowane przez Wójta Gminy Kosakowo, IPN oddział w Gdańsku, Bibliotekę Publiczną Gminy Kosakowo, ZKP oddział Dębogórze – Kosakowo oraz Kosakowskie Centrum Kultury. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek, sołtys Rewy Jacek Hennig, radna Katarzyna Milanowska, sołtys Mechelinek Adam Kujawa oraz 13 Kosakowska Drużyna Harcerek „Chata” im. Krystyny Krahelskiej . Dziękujemy wszystkim uczestnikom przemarszu i zapraszamy za rok.