Wraz z odzyskaniem przez Polskę niepodległości rozpoczęto prace nad utworzeniem jednolitej formacji bezpieczeństwa, która miała charakter policyjny. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął ustawę powołującą nową jednolitą w skali kraju formację policyjną 24 lipca 1919 r. Na pamiątkę tego wydarzenia współczesna Policja obchodzi swoje święto właśnie 24 lipca.

Uroczystość z okazji 104. rocznicy obchodów Święta Policji odbyły się w Wejherowie w Filharmonii Kaszubskiej, w spotkaniu uczestniczyły trzy jednostki, policjanci  z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, Komendy Powiatowej Policji w Pucku i Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. Podczas spotkania funkcjonariusze otrzymali podziękowania za trudną i pełną poświęcenia służbę, odznaczenia oraz nagrody i awanse na wyższe stopnie. Przekazane zostały przygotowane specjalnie na tę okazję pamiątkowe medale.

Z okazji Święta Policji wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom policji składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy zdrowia, powodzenia w życiu zawodowym i osobistym oraz bezpiecznych powrotów ze służby. Dziękujemy za Wasz codzienny trud oraz odpowiedzialne i rzetelne pełnienie obowiązków służbowych dla dobra i bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy.