Dzień Straży Gminnej to polskie święto obchodzone 29 sierpnia w rocznicę uchwalenia ustawy z 1997 roku, która określa funkcjonowanie straży gminnej.

Z okazji dzisiejszego święta Straży Gminnej wszystkim strażnikom z naszej gminy pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wielu sukcesów oraz satysfakcji zawodowej. To właśnie dzięki waszemu zaangażowaniu i sumiennie wykonywanej pracy mieszkańcy gminy Kosakowo mogą czuć się bezpieczni, a Wasze poświęcenie, gotowość do niesienia pomocy oraz odpowiedzialność są jednym z fundamentów miejsca, w którym dobrze się żyje. Jednocześnie życzymy, aby tak wymagające zadanie, jakim jest ochrona porządku, było zawsze doceniane oraz by zawsze dopisywało Wam zdrowie i siła ducha.