W czwartek 16 maja br. na scenie Gminnego Domu Kultury w Pierwoszynie odbył się XI Festiwal Piosenki Dziecięcej Kosakowo 2019 organizowany przez Wójta Gminy Kosakowo Marcina Majek oraz Kosakowskie Centrum Kultury. Tegorocznemu gminnemu świętu dziecięcego śpiewu patronowało motto „Rozśpiewane Promyki – Słoneczna Melodia”.
Występy uczestników oceniało Jury w składzie: Karol Dettlaff (przewodniczący), Wojciech Korzeniewski (dziennikarz, wydawca, producent), Magdalena Molendowska (sopran, solistka Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie), Anna Paturej (dyrektor Biblioteki Publicznej w Kosakowie), Wiktor Gabor (wokalista Zespołu 5/6 i zespołu Lady Killer).

Poniżej przedstawiamy wyniki Festiwalu:

Kat. soliści od 5 roku do kl. III SP
I miejsce: Lena Tabaczka – SP Pogórze
II miejsce: Victoria Konys – Kuźnia Talentów Gdynia
III miejsce: Jaśmina Woźniak – SP Pogórze

Zespoły od 5 roku do kl. III SP
I miejsce: Zespół Muszelki – SP nr 18 Gdynia

Kat. soliści – kl. IV-VI SP
I miejsce: Barbara Stromska – SP Puck
II miejsce: Olga Marzejon – SP Połczyno
III miejsce: Marta Białek – ZSP Mosty
Wyróżnienie: Kornelia Filar – ZSP Mosty; Lena Gryczewska – SP Pogórze

Kat. soliści – kl. VII-VIII, Gimnazjum
I miejsce: Oliwia Kreft – ZSPiSSM Dębogórze
II miejsce: Vanessa Sarkissian – Gimnazjum Kosakowo
III miejsce: Natalia Mikołajewska – Gimnazjum Kosakowo
Wyróżnienie: Nadia Joachimiak-Szpinda – SP Połczyno

Zespoły – kl. VII-VIII, Gimnazjum
Wyróżnienie: Zespół Muszelki – SP nr 18 Gdynia

Grand Prix Festiwalu: Magdalena Pilanowska – SP nr 10 Gdynia

Wszystkim Laureatom gratulujemy, a uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w Festiwalu.

Festiwal uświetniła Fabryka Tańca Zumba & Zumba Kids – pani Patrycja Fijałkowska, która wraz z dziećmi zaprezentowała energetyczny pokaz tańca.