Do akcji sprzątania w naszej gminie przyłączyła się również niedawno otwarta restauracja McDonald’s. W związku z tym, iż bierze ona odpowiedzialność za wszystkie swoje odpady – również te, które nie trafiają bezpośrednio do koszy znajdujących się na terenie restauracji, pod koniec 2021 roku stworzyła projekt EcoHeroes. Pracownicy restauracji oraz wszyscy zainteresowani udziałem w tej inicjatywie, regularnie organizują akcje zbiórki odpadów w zanieczyszczonej przestrzeni publicznej. Zebrane w ramach akcji zużyte opakowania stają się surowcami wtórnymi i są poddawane recyklingowi, a wspólna przestrzeń pozostaje czysta i przyjazna dla mieszkańców. Aby dokładnie zapoznać się z projektem warto to zrobić osobiście i dołączyć do wybranego wydarzenia poprzez zarejestrowanie się na stronie strategicznego partnera akcji planetheroes.pl.

Najbliższa akcja EcoHeroes  zostanie przeprowadzona na terenie gminy Kosakowo w czwartek, 5 maja 2022 roku w miejscowości Rewa, wzdłuż plaży w kierunku Rezerwatu „BEKA” w godzinach od 8:00 do 12:00.