Wójt Gminy Kosakowo informuje, że w dniu 15 maja br. (sobota) zaplanowana jest akcja sprzątania odcinka rzeki Zagórska Struga oraz jej brzegów położonych w granicach Rezerwatu Beka na terenie gminy Kosakowo.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców oraz turystów chętnie odwiedzających to wyjątkowe miejsce do włączenia się do akcji, mającej na celu przywrócenie temu rejonowi jego niepowtarzalnych walorów, a także bezpieczeństwa dla nas samych oraz ptaków i zwierząt.
Do akcji dojdzie dzięki zaangażowaniu Pomorskiego Biura Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, Nadzoru Wodnego RZGW Wody Polskie, Kajakowym Meandrom oraz Wójta Gminy Kosakowo.

Miejsce zbiórki: skrzyżowanie drogi wewnętrznej gminy Kosakowo (ul. Łąkowa) z ul. Gdyńską (przy Kapliczce Rowerzystów i Biegaczy)

Data zbiórki: 15 maja 2021r. o godzinie 11.00

Gmina Kosakowo zapewnia rękawiczki ochronne, maseczki, worki na odpady oraz pomoc przy zagospodarowaniu zebranych odpadów.

Zapraszamy serdecznie na wspólną „lekcję” poszanowania środowiska!