Tuż przed pierwszym szkolnym dzwonkiem, 30 sierpnia (w piątek), przy ulicy Żeromskiego w Kosakowie została uruchomiona sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych. Światła wydatnie poprawią bezpieczeństwo uczniów pobliskiej szkoły oraz wszystkich korzystających z Centrum Sportowego. Sygnalizacja posiada dodatkowo miernik prędkości, który zatrzyma nadjeżdżający z nadmierną prędkością samochód nawet wtedy, gdy przed pasami nikt nie będzie oczekiwał na przejście.

To bardzo dobra wiadomość dla uczniów, rodziców i amatorów sportu. Na przejściu dla pieszych prowadzącym do szkoły i Centrum Sportowego przy ulicy Żeromskiego 11, od dziś (30 sierpnia) działa sygnalizacja świetlna. Punktualnie o godzinie 12, Marcin Kopitzki, Zastępca Wójta Gminy Kosakowo włączył zasilanie, sygnalizatory natychmiast przybrały kolory czerwieni i zieleni.

Sygnalizacja dla pieszych uruchamiana jest poprzez przycisk, o czym informuje specjalna instrukcja. Na zielone światło nie trzeba długo czekać, ale warto, ponieważ każdy wie – a nie każdy pamięta, że przy czerwonym świetle wejście na pasy jest zabronione, karane, a nade wszystko bardzo niebezpieczne.

Nowa sygnalizacja ma jeszcze jedną ważną funkcję. Specjalny radar mierzy prędkość nadjeżdżających pojazdów. Samochody jadące z nadmierną prędkością będą zatrzymywane przez czerwony sygnalizator, aby zdyscyplinować kierowców. Nawet wtedy, gdy przy przejściu nikt nie będzie oczekiwał na „swoje zielone”.

Bezpiecznej drogi do szkoły!