Od 16 września mieszkańcy gminy Kosakowo mogą dokonywać rejestracji na bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku wykrywania chorób nowotworowych u kobiet i mężczyzn. Badania wykona Centrum Zdrowia Medicorum, a współorganizatorem akcji profilaktyki zdrowotnej jest Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek.

Profilaktyka zdrowotna, szczególnie ta związana z wczesnym wykrywaniem chorób nowotworowych, ma bardzo istotne znaczenie w życiu każdego człowieka – przypomina Marcin Majek, Wójt Gminy Kosakowo. – Zachęcam wszystkich mieszkańców, aby skorzystali z zaproszenia do wykonania bezpłatnych badań dla kobiet i mężczyzn. Wrześniowa akcja to wyraz troski o zdrowie i jak najlepsze samopoczucie każdego z nas.

W poniedziałek (16 września) rozpoczyna się telefoniczna rejestracja pod numerem: 791-414-019. Medicorum Centrum Zdrowia mieści się w Galerii Szperk, dokąd będą umawiani pacjenci, zgodnie z harmonogramem planowanych badań profilaktycznych.

Badania dla Pań (w kierunku raka szyjki macicy) będą wykonywane w dniu 24 września i 1 października.

Badania dla Panów (w kierunku raka prostaty) będą wykonywane w dniach 23 i 30 września.