11 listopada (w poniedziałek) zapraszamy do Kosakowa wszystkich miłośników zdrowego trybu życia. Biegiem Niepodległości uczcimy patriotyczne święto, a spotkamy się na wyjątkowej trasie (10 km), która w całości przebiegać będzie na niedostępnym zazwyczaj terenie – Lotniska Gdynia – Kosakowo.

Kosakowska „dycha” posiada atest PZLA, a ukształtowanie terenu doskonale sprzyjać będzie biciu życiowych rekordów. Zapisy: elektronicznezapisy.pl/event/3614/strona.html

To wyjątkowa okazja, aby obiec całe nasze lotnisko dookoła, a po drodze podziwiać tereny na co dzień niedostępne dla cywili – zauważa Marcin Majek, Wójt Gminy Kosakowo. – Dodatkowym atutem jest fakt, że trasa biegu na 10 kilometrów ma atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zapraszam do Kosakowa, aby w poniedziałek 11 listopada, aktywnie uczcić Święto Niepodległości.

Bieg główny na dystansie 10 kilometrów, który rozpocznie się o godzinie 11.30 nie będzie jedyną sportową atrakcją podczas XIV Gminnych Biegach z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na ścieżce pieszo-rowerowej Kosakowo – Pierwoszyno, odbędą się również zawody dzieci, w kategoriach wiekowych, na następujących dystansach i określonych godzinach:

  • Kategoria do lat 4 „bieg malucha” (bieg z rodzicem) – ok. 150 m,  godz. 12:50
  • Kategoria do lat 4 „bieg malucha” (samodzielnie) – ok. 150 m,       godz. 13:00
  • Kategoria 5-7 lat (roczniki 2014-2012) – ok. 350 m,                           godz. 13:20
  • Kategoria 8-9 lat (roczniki 2011-2010) – 500 m,                                 godz. 13:40
  • Kategoria 10-12 lat (roczniki 2009-2007) – ok. 1km,                          godz. 14:00
  • Kategoria 13-15 lat (roczniki 2006-2004) – 1,5 km,                            godz. 14:20

Bezpłatne zapisy: https://elektronicznezapisy.pl/event/3891/strona.html

Na mecie każdy zawodnik, na podstawie numeru startowego, otrzyma: medal, napój i ciepły posiłek regeneracyjny.

Biuro Zawodów:

10 listopada (niedziela) biuro zawodów będzie czynne w godzinach 15:00 – 18:00 w holu głównym Centrum Sportowego w Kosakowie, przy ul. Żeromskiego 11. Tam będzie można zgłosić swój udział i odebrać pakiety startowe; (zachęcamy do wcześniejszego odbioru numerów startowych).

W dniu zawodów (11 listopada) będzie jeszcze możliwość zgłoszenia udziału.
Od godziny 10:00, do 15 minut przed każdą wyznaczoną godziną startu danej kategorii wiekowej; (prosimy mieć na uwadze, że formalności na miejscu imprezy chwilę trwają i w przypadku, jeżeli będzie kolejka do zapisów tuż przed danym biegiem, to organizator 15 minut przed startem zamyka listy, bez względu na oczekującą kolejkę, dlatego zachęcamy do wcześniejszego zgłaszania się do biegu i po odbiór numeru startowego).

Trwają aktualnie elektroniczne zapisy na wszystkie biegi.

Bieg główny: elektronicznezapisy.pl/event/3614/strona.html

Biegi dzieci: https://elektronicznezapisy.pl/event/3891/strona.html

Zapisanie się na bieg jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, dlatego prosimy o zapoznanie się z jego treścią.

Organizatorem Biegów Niepodległościowych jest Gmina Kosakowo. Partnerzy: 43. Brygada Lotnictwa Morskiego, The North Event, Instytut Pamięci Narodowej o. Gdańsk.