Za nami kolejna niezapomniana impreza. Tym razem spotkaliśmy się w wyjątkowym dniu – Dniu Matki (26.05) w Pierwoszynie. Forma biegu inna niż zawsze, łącząca bieg przełajowy z elementami survivalu. Każdego z uczestników czekała bardzo wymagająca 4 kilometrowa trasa, z licznymi przeszkodami do pokonania w Koszarach Pierwoszyńskich.

Zawodnicy rywalizowali w klasyfikacji OPEN miejsca I-III kobiet i mężczyzn, oraz klasyfikacji mieszkańców Gminy Kosakowo miejsca I-III  kobiet i mężczyzn.

W kategorii Kobiet zwyciężyła Kinga Tomaszewska z Gdyni (czas: 17:56), drugie miejsce zajęła Anna Jagoda z Rumi, a na trzeciej pozycji uplasowała się Wioleta Syldatk z Mściszewic. Mężczyźni: I miejsce Ireneusz Sywanczyk z Gdańska (czas: 15:00), II miejsce Paweł Cybula z Kazimierza (I w Gminie Kosakowo)  i III miejsce Mariusz Kamiński z Kosakowo (II w Gminie Kosakowo).

W kategorii Gminy Kosakowo wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Gogulska-Nowak z Suchego Dworu,  II miejsce to Sylwia Cze-Ga z Dębogórza,  III miejsce Agata Kochanek z Dębogórza. Mężczyźni z Gminy Kosakowo okazali się też liderami w klasyfikacji generalnej, dlatego Panowie Cybula i Kamiński byli klasyfikowani w ważniejszej – generalnej klasyfikacji, dzięki czemu więcej Panów mogło odebrać nagrody w kategorii Gminy Kosakowo, a są to: na miejscu I Marcin Pustówka z Dębogórza, pozycja II Andrzej Nowak z Suchego Dworu i miejsce III to Krzysztof Filip z Dębogórza.

Każdy z uczestników przekraczający linię mety otrzymał specjalnie przygotowany na tę okoliczność medal oraz słodki upominek z okazji Dnia Matki dla każdej z Pań. Na najlepszych w swoich kategoriach czekały nagrody rzeczowe od Wójta Gminy Kosakowo, wręczane przez kierownika Referatu ds. Sportu, Turystyki i Rekreacji Annę Padée.

/Osoby, które nie spodziewały się otrzymania nagrody i nie dotrwały do dekoracji, zapraszamy po odbiór nagród do siedziby Referatu ds. sportu, turystyki i rekreacji w Budynku Szkoły Podstawowej w Kosakowie piętro I, ul. Żeromskiego 11, w godz. 8.00-16.00/

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i stworzenie tak niezapomnianej atmosfery w duchu fair play i dobrej zabawy. To Wy tworzycie tak wspaniałą otoczkę biegów, które organizujemy.

Dziękujemy za pomoc pracownikom PEKO i firmie ICC-TIME.

wyniki Open – Kobiety

wyniki Open – Mężczyźni

wyniki mieszkańcy Gminy Kosakowo – Kobiety

wyniki mieszkańcy Gminy Kosakowo – Mężczyźni