Mamy ważny komunikat dla wszystkich zgłoszonych i planujących zgłoszenie do udziału w tegorocznych Biegach Niepodległościowych w Kosakowie. Jak to w sporcie bywa, sytuacja zmienia się dynamicznie, ale gramy fair – play i na przekazywane prośby o zmiany godzin rozpoczęcia biegów dla dzieci, reagujemy natychmiast.

11 listopada o godzinie 11.30 w Kosakowie startuje bieg główny, na 10 – kilometrowej trasie, prowadzącej w całości po terenie lotniska Gdynia – Kosakowo. Aby biegacze mogli liczyć na gorący doping dzieci i całych rodzin, zmieniamy godziny rozpoczęcia biegów w kategoriach młodszych.

Aktualny harmonogram, który został skorygowany na prośby licznej grupy zawodników, pozwoli na wspólną zabawę w doping, zarówno na trasie biegu głównego, ale, co równie istotne, biegający na „dychę”, będą mogli oklaskiwać wszystkich młodszych zawodników.

Kategoria do lat 4 „bieg malucha” (bieg z rodzicem) – ok. 150 m,  godz. 12:50

Kategoria do lat 4 „bieg malucha” (samodzielnie) – ok. 150 m,       godz. 13:00

Kategoria 5-7 lat (roczniki 2014-2012) – ok. 350 m,                           godz. 13:20

Kategoria 8-9 lat (roczniki 2011-2010) – 500 m,                                 godz. 13:40

Kategoria 10-12 lat (roczniki 2009-2007) – ok. 1km,                          godz. 14:00

Kategoria 13-15 lat (roczniki 2006-2004) – 1,5 km,                            godz. 14:20

Już dziś możemy zaprezentować projekt medalu, który zawiśnie na piesi każdego zawodnika, po przekroczeniu mety:

Nie zmieniają się godziny pracy biura zawodów:

10 listopada (niedziela) biuro zawodów będzie czynne w godzinach 15:00 – 18:00 w holu głównym Centrum Sportowego w Kosakowie, przy ul. Żeromskiego 11. Tam będzie można zgłosić swój udział i odebrać pakiety startowe; (zachęcamy do wcześniejszego odbioru numerów startowych).

W dniu zawodów (11 listopada) będzie jeszcze możliwość zgłoszenia udziału.

Od godziny 10:00, do 15 minut przed każdą wyznaczoną godziną startu danej kategorii wiekowej; (prosimy mieć na uwadze, że formalności na miejscu imprezy chwilę trwają i w przypadku, jeżeli będzie kolejka do zapisów tuż przed danym biegiem, to organizator 15 minut przed startem zamyka listy, bez względu na oczekującą kolejkę, dlatego zachęcamy do wcześniejszego zgłaszania się do biegu i po odbiór numeru startowego).

Trwają aktualnie elektroniczne zapisy na wszystkie biegi.

Bieg główny: elektronicznezapisy.pl/event/3614/strona.html

Biegi dzieci: https://elektronicznezapisy.pl/event/3891/strona.html

Zapisanie się na bieg jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, dlatego prosimy o zapoznanie się z jego treścią.

Organizatorem Biegów Niepodległościowych jest Gmina Kosakowo. Partnerzy: 43. Brygada Lotnictwa Morskiego, The North Event, Instytut Pamięci Narodowej o. Gdańsk.