Gmina Kosakowo przystąpiła do konkursu „Inwestycja z perspektywą” 2023 organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP dotyczący inwestycji samorządowych dofinansowanych z Funduszy Europejskich. Inwestycja, którą zaprezentowaliśmy to bosmanat w Rewie.

Bosmanat w Rewie powstał dzięki staraniom gminnego samorządu i środowiska żeglarskiego, ze wsparciem funduszy zewnętrznych. Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, łączna kwota dofinansowania to  1 611 772,26 zł, a całkowita wartość inwestycji to 2 495 617,14 zł. Umowę o dofinansowanie podpisano w grudniu 2017 r., a planowane jej ukończenie to grudzień 2023 r.
Budynek ten jest pierwszym zakończonym etapem projektu, na który składa się m.in. pozyskanie 11 łodzi żaglowych oraz przedłużenie pomostu cumowniczego z 30 do 100 m, pozwalającego na cumowanie większej liczby jednostek.

Zgodnie z zapisami regulaminu konkurs wygrają samorządy, na których opis projektu zagłosuje najwięcej internautów w porównaniu do liczby mieszkańców według stanu na 1 stycznia 2022 roku podanej przez Główny Urząd Statystyczny.

Głosowanie internetowe na najciekawszą samorządową inwestycję współfinansowaną z Unii Europejskiej będzie trwało od wtorku 1 lutego od godz. 10:00  do piątku 10 lutego do godziny 16:00. W tym czasie w opisach konkursowych pojawi się mechanizm umożliwiający głosowanie.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do głosowania: