Budowa bosmanatu w Rewie na ostatniej prostej

 

Prace przy budowie bosmanatu w Rewie dobiegają końca, a świadczy o tym coraz bardziej okazała elewacja. Równolegle, wewnątrz budynku toczą się zaawansowane prace wykończeniowe, które zapewnią komfortowe warunki dla żeglarzy – do szkoleń, odpoczynku po regatach czy integracji środowiska związanego z morzem.

Pilnując porządku prac budowlanych, ostatnim etapem robót będzie zagospodarowanie terenu wokół bosmanatu, który swoją estetyką ucieszy oko mieszkańców i turystów odwiedzających naszą gminę. Jeszcze tej jesieni zobaczymy bosmanat w Rewie w całej okazałości.

Inwestycja jest realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 8 Konwersja, Działania 8.4 Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: „Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej w miejscowości Rewa, Gmina Kosakowo – przedłużenie pomostu i budowa bosmanatu”.

Koszt wykonania to blisko 1,5 mln zł, natomiast koszt dofinansowania na całość projektu to 1 407 432,95 zł.