Zapraszamy do obejrzenia wywiadu na temat planów dotyczących kosakowskiego lotniska oraz sportowej działalności spółki Kosakowo Sport. Gośćmi Twojej Telewizji Morskiej byli wójt gminy Marcin Majek oraz dyrektor zarządu nowo powołanego podmiotu – Dariusz Schwarz.

 

 

Żródło: https://telewizjattm.pl/nasze-programy/127-z-pierwszej-reki.html

 

Poniżej prezentujemy krótką sylwetkę dyrektora.

Dariusz Schwarz to mieszkaniec gminy Kosakowo, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Od 20 lat zawodowo związany ze sportem i samorządem terytorialnym. Pracował dla Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (obecne GCS), gdzie zajmował się m.in. uruchomieniem i reorganizacją jednostki realizującej zadania własne gminy w zakresie sportu oraz tworzeniem i realizacją kalendarza imprez sportowych. Uczestniczył w organizacji największych imprez sportowych w historii Gdyni: m.in. Biegowe Grand Prix Gdyni, Mistrzostwa Polski w Judo, Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów, Tour de Pologne, MTB Gdynia, Gdynia Sailing Days, Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Brał udział w pracach zespołów nadzorujących największe inwestycje sportowe w Gdyni – budowę Narodowego Stadionu Rugby i Stadionu Miejskiego w Gdyni.

Jako dyrektor klubu Sportowej Spółki Akcyjnej ARKA Gdynia nadzorował szeroko pojętą działalnością podmiotu. Współuczestniczył w największych sukcesach w historii klubu: awans do Ekstraklasy, zdobycie Pucharu Polski, dwóch Super Pucharów Polski, udział w eliminacjach Ligi Europy.

W ostatnim czasie pełnił w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo” we Władysławowie obowiązki kierownika Działu Infrastruktury Sportowej i Rehabilitacji, gdzie był odpowiedzialny za przygotowanie obiektów sportowych dla reprezentantów Polski w dyscyplinach olimpijskich przygotowujących się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Jako trener wspierał Sztorm Kosakowo, jest miłośnikiem całorocznych kąpieli morskich w Mechelinkach, rowerowych treningów na trasach powiatu puckiego, marszobiegów w lasach Dębogórza i wędkowania na Mazurach – to tylko niektóre aktywności czasu wolnego. Prywatnie mąż oraz ojciec 2 synów.