Dobiegł końca konkurs literacki o tematyce ekologicznej pn.: „Czyste powietrze w naszej gminie” organizowany w ramach promocji programu „Czyste powietrze”. W czwartek, 26 maja br. odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu.

Konkurs dedykowany był uczniom klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy Kosakowo, a polegał na napisaniu krótkiego wiersza lub rymowanki o tematyce czystego powietrza. Wpłynęło 7 prac konkursowych, z których wszystkie były bardzo ciekawe. Dzieci udowodniły dużą świadomość i wrażliwość w zakresie dbania o środowisko oraz strefę wolną od dymu. Komisja konkursowa zmierzyła się z trudnym zadaniem wyboru laureatów. Wszystkie prace były na wysokim poziomie i zasługiwały na uznanie. Jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w czwartkowe popołudnie w sali posiedzeń Urzędu Gminy Kosakowo gdzie wszyscy laureaci z rąk zastępcy wójta – Marcina Kopitzkiego otrzymali dyplomy oraz upominki.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

Wyróżnienia:

Arletta Zagrobelna

Kamil Żak

Adam Kilanowski

Jan Kilanowski

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!