Partnerska gmina z Normandii zorganizowała zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców przebywających w naszej gminie. To kolejny owoc międzynarodowej współpracy, ale i wyraz ogromnego wsparcia.

Na potrzeby uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w gminie Kosakowo, nie pozostali obojętni nasi przyjaciele z Francji – z partnerskiej gminy Gonneville-la-Mallet z Normandii.  Jak napisał Daniel Perier, ambasador naszej współpracy:

Nie przyjaźnimy się tylko po to, żeby się wspólnie bawić; kiedy możemy pomóc, zawsze możecie na nas liczyć.

Zebrane rzeczy i produkty, jak również specjalnie przygotowane przez dzieci laurki i kartki z wyrazami wsparcia dla ukraińskich rówieśników. Wszystkie produkty trafiły do gminnego punktu zbiórki w Mechelinkach, skąd jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi trafiły do ukraińskich rodzin przebywających na terenie gminy Kosakowo. Za ten gest solidarności i przyjaźni składamy naszym partnerom z Francji serdeczne podziękowania.