Tegoroczne, długo wyczekiwane obchody Dni Gminy Kosakowo zawitały ponownie, ciesząc tym samym zebraną publiczność. 14 sierpnia tradycyjnie na zielonym placu przy górce w Kosakowie wójt Marcin Majek przywitał licznie zgromadzoną publiczność. Kilkugodzinna, plenerowa impreza rozpoczęła się występem młodych artystów z sekcji wokalnej Kosakowskiego Centrum Kultury prowadzonej przez Annę Bronowicką, wieloletniego nauczyciela oraz instruktora śpiewu.

Wydarzeniu towarzyszył energetyczny występ Orkiestry Dętej Gminy Kosakowo pod kierownictwem Zbigniewa Kostrzewskiego, który co roku przyciąga coraz to większą liczbę miłośników nie tylko muzyki klasycznej, ale i rozrywkowej. Koncertowo i głośno imprezę rozpoczął zespół Reggaeside, wprowadzając publiczność w letni klimat gorących rytmów muzyki reggae. Miłośnicy rocka nie mogli być zawiedzeni, bowiem na scenie wystąpiła Clödie. Charyzmatyczna, obdarzona ostrym głosem wokalistka zaprezentowała swoje autorskie jak i światowej sławy piosenki. Na zakończenie wieczoru pojawiła się długo wyczekiwana gwiazda: zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Ze sceny rozbrzmiały takie hity jak „Ruchome piaski”, „Orła cień”, „Pocałuj noc” czy „ Zanim zrozumiesz”.

Równolegle wydarzeniu towarzyszyły atrakcje dla młodszych i starszych, w tym warsztaty kreatywne, dmuchany plac zabaw oraz bogata oferta strefy gastronomicznej. W tym roku na terenie placu pojawił się mobilny punkt szczepień oraz stanowiska o tematyce zdrowia i urody. Do wydarzenia dołączyła Poradnia Dietetyczna Mango Papaja by Klaudia Pieniążek, Optima Care Kosakowo jak i Makadamia Beauty Studio by Magdalena Koziołek – sponsorzy nagród w konkursie internetowym dla uczestników Dni Gminy Kosakowo.

Sponsorami tegorocznych Dni Gminy Kosakowo był: Gas Storage Poland, Galeria Szperk oraz Peko – Zakład Usług Komunalnych. Patronat medialny nad imprezą objęli: Radio Kaszëbë Ziemia Puck, Kaszuby Północne – Stowarzyszenie Turystyczne Lot, Radio Gdańsk oraz Top Guitar Profesjonalny Magazyn Muzyków. Imprezę prowadziła Anna Padée.