Długo wyczekiwane święto plonów w gminie Kosakowo powróciło do kalendarza wydarzeń, ciesząc tym samym licznie zebranych gości gminno-powiatowej uroczystości ku czci rolników, rybaków oraz ogrodników, która odbyła się w dniu 11 września br.

Całe wydarzenie rozpoczął kolorowy korowód, a w nim m.in. Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo, Dzik Team z Żelistrzewa, Western Train oraz jeźdźcy na koniach. Wielobarwny korowód pełen gości i samorządowców ze strojnymi wieńcami dożynkowymi przeszedł z Pierwoszyna na zielony plac przy Urzędzie Gminy, gdzie już tradycyjnie odbyła się msza polowa.

Równolegle na placu przez cały czas dożynek czekały na wszystkich zebranych atrakcje i niespodzianki. Zgodnie z wieloletnią tradycją dożynek pięknie wystrojone stoiska 10 gminnych sołectw witały i gościły wszystkich odwiedzających. Wśród wielu namiotów nie mogło zabraknąć również stoiska powiatowego promującego działalność Zarządu Powiatu oraz działań inwestycyjnych jak i Stowarzyszenia Turystycznego Kaszuby Północne Lokalna Organizacja Turystyczna. Szeroka gama wystawców lokalnych z tradycyjnymi wyrobami, food trucki oraz strefa zabawy dla najmłodszych – to i wiele więcej można było zobaczyć podczas święta plonów.

Mimo niesprzyjającej początkowo aury, humory i dobre nastroje nie opuszczały uczestników dożynek. Od godz. 19 było już koncertowo i tanecznie. Na scenie wystąpili zaproszeni artyści polskiej sceny dance i pop: Tomasz Niecik, Łobuzy oraz gwiazda wieczoru Gromee.

Sponsorami tegorocznych dożynek byli: Galeria Szperk, Gas Storage Poland oraz Peko. Organizatorem: gmina Kosakowo oraz Kosakowskie Centrum Kultury. Imprezę poprowadziła Anna Padée. Autorem zdjęć jest STykówka S.Tomaszewska.