Już w połowie maja w Mechelinkach odbędą się pierwsze zawody crossfitowe. Wydarzenie ma na celu propagować zdrowy styl życia, a jednocześnie pokazać uroki naszej nadmorskiej miejscowości. Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości.

14-15 maja br. odbędzie się pierwsza edycja zawodów Crossfit w pięknej nadmorskiej miejscowości położonej 13 km od centrum Gdyni, 43 km od centrum Gdańsk i 26 km od Wejherowa czyli Mechelinkach. Dwudniowe Międzynarodowe Zawody Crossfit „Baltic Cross Challenge MECHELINKI 2022” przyciągną do naszej gminy blisko 100 zawodników z Polski i całej Europy, a pomysł zrodził się w zeszłym roku.

 

Pomysł narodził się w wakacje ubiegłego roku. Spotkaliśmy się wtedy z sołtysem Mechelinek, Adamem Kujawą i postanowiliśmy, że m.in. z racji na piękne uroki tego miejsca, ale przede wszystkim na duże możliwości jeśli chodzi o plażę czy morze, warto wykorzystać je na taką imprezę – wyjaśnia Bartłomiej Szreder, organizator wydarzenia.

 

W wyznaczonych miejscach tj. na plaży, molo, parkingu przy przystani i amfiteatrze rozegrane zostaną zawody w następujących kategoriach:

 • OPEN MĘŻCZYZN,
 • OPEN KOBIET,
 • MEN 35+,
 • MEN 40+,
 • MEN 45+,
 • WOMEN 35+,
 • TEAM MEN + WOMEN

Nie zabraknie również atrakcji dla kibiców.

Oprócz zawodników, szansę na sprawdzenie swojej sprawności fizycznej będą mieli również sami uczestnicy na których czekać będą m.in. darmowe warsztaty parkour czy streetworkout, zajęcia fitness oraz treningi crossfitowe ogólnodostępne dla wszystkich. Nie zabraknie także animacji – dodaje organizator.

 

Wydarzenie to nie tylko zdrowa rywalizacja, ale także możliwość poznania tego urokliwego miejsca, w którym oprócz pięknej plaży, morza, amfiteatru czy klifu znajduje się szeroka baza noclegowa i gastronomiczna. Tym bardziej zapraszamy wszystkich zawodników oraz gości.

 

To jest kolejna impreza, która zagości w tym roku w naszej nadmorskiej miejscowości. Podczas wydarzenia wielu sportowców będzie mogło się wykazać, ale także miło spędzić czas. Wierzę, że taka impreza na stałe zagości u nas w gminie i będzie co roku tu wracać.  Mam też nadzieję, że wielu mieszkańców oraz gości przyjedzie popatrzeć na tę imprezę, odwiedzić naszą gminę i miło spędzić czas – mówi Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo.

Program wydarzenia:

14 MAJA

 • 8:00 – 11:00 WORKOUT – trening siłowo gimnastyczny, miejsce: parking przy przystani
 • 11:00 – 14:00 TRENING – biegowo wytrzymałościowy, miejsce: molo i parking przy przystani
 • 14:00 – 17:00 TRENING im. Gandalfa pamięci przyjaciela fizjoterapeuty Adama Makowskiego – 10 różnych ćwiczeń w jednym treningu

15 MAJA

 • 8:00 – 11:00 WORKOUT –  pływanie i ćwiczenia na plaży
 • 11:00 – 14:00 TRENING – bardzo widowiskowe ćwiczenia gimnastyczne, miejsce: parking przy przystani
 • 14:00 – 17:00 TRENING FINAŁOWY, w którym wezmą udział wszyscy zawodnicy

Dwudniowe Międzynarodowe Zawody Crossfit w Mechelinkach „Baltic Cross Challenge MECHELINKI 2022” odbędą się 14-15 maja. Start w sobotę o godz. 08:00. Wstęp wolny. Zapraszamy.