Szkoła Podstawowa w Pogórzu znalazła się w gronie 13 szkół w Polsce, które zostały przyjęte do programu Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU. Uczniowie przez cały dzisiejszy dzień (21 września br.) zgłębiali swoją wiedzę z szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
Budynek oraz teren szkoły podzielony został na tematyczne strefy:
1. Strefa teatru – aktorzy przybliżają uczniom tematykę cyberbezpieczeństwa. W przystępny sposób pokazane są zagrożenia czyhający na nich w internecie.
2. Strefa bezpiecznego ruchu i rozrywki – pod czujnym okiem policjantów uczniowie ćwiczyli prawidłowe zachowanie na przejściu dla pieszych, ulicy, trenowali jazdę na rowerze i uświadamiali sobie konieczność posiadania kasku. Największym powodzeniem cieszył się symulator dachowania samochodu – dzięki niemu dzieci mogły zdać sobie sprawę ze znaczenia prawidłowego zapięcia pasów bezpieczeństwa.
3. Strefa pierwszej pomocy – uczniowie poznawali zasady udzielania pierwszej pomocy. W towarzystwie ratownika medycznego ćwiczyli resuscytację krążeniowo-oddechową, przypominali sobie, gdzie w razie potrzeby wezwania pomocy zadzwonić, kogo powiadomić. Sprawdzali również swoją wiedzę podczas turnieju wzorowanym na telewizyjnym show Familiada.
4. Strefa COVID – uczniowie przypominali sobie zasady bezpiecznego zachowania w warunkach pandemii, jak przenoszą się wirusy, jak z nimi walczyć.
Po całym dniu wypełnionym atrakcjami z pewnością nie zabraknie opowieści w domach.