Cudowna pogoda i wspaniała atmosfera na placu przy kosakowskiej górce przepełniona uśmiechami dzieci, a wszystko to za sprawą świętowania Gminnego Dnia Dziecka, który odbył się 3 czerwca br.

Wśród licznych atrakcji jakie zostały przygotowane specjalnie na tę okazję nie zabrakło uwielbianego przez wszystkie dzieci dmuchanego placu zabaw, cyrkowych pokazów z animatorami Iskra, teatrzyku pt. Przygody Małpki Fiki Miki od Krak-Art’u oraz rozśpiewanych animatorów z Mrówka Dzieciom, którzy zachęcali do zabawy wszystkie zgromadzone na placu dzieci. Na scenie pojawiła się również roztańczona formacja Zumba Kids Junior z Kosakowskiego Centrum Kultury aktywizując pozostałe dzieci do ruchu. Dodatkową atrakcją było pojawienie się dwóch wozów strażackich z OSP Kosakowo, karetki pogotowia oraz autochodzików Straży Gminnej Kosakowo wszystko po to, aby przez zabawę przypomnieć najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Malowanie twarzy, puszczanie ogromnych baniek mydlanych, spotkanie ze Smokiem oraz gry i zabawy ruchowe dopełniły całości w ten szczególny dzień. Podczas wydarzenia wszystkie dzieci otrzymały słodycze, jabłka oraz balony specjalnie przygotowane z okazji 50 -lecia gminy Kosakowo.

Fot.  Stykówka S.Tomaszewska