W dniu 1 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka w wyjątkowy sposób. Prawie 3 tysiące dzieci ze wszystkich publicznych oraz niepublicznych placówek oświatowych działających na terenie gminy miało dziś niespodziankę przygotowaną przez wójta gminy Kosakowo.

Do ponad 20 żłobków, przedszkoli i szkół zajechały dziś auta wypełnione kolorowymi balonami. Do części placówek zawitali również wójt Marcin Majek oraz zastępca wójta, Marcin Kopitzki, by spotkać się z dziećmi, osobiście złożyć im życzenia oraz przekazać przygotowaną na tę okazję niespodziankę. Radości, uśmiechów i dobrych słów było co nie miara. Pogoda sprzyjała wydarzeniu, dzięki czemu spotkania z dziećmi mogły odbyć się na świeżym powietrzu. Oprócz balonów i słodkich krówek na ręce dyrektorów gminnych szkół podstawowych trafiły piłki do gry w piłkę nożną oraz siatkową.

Dzieci miały również możliwość zadawania pytań włodarzom gminy, z czego obficie korzystały. Padły m.in. pytania o budowę skateparku, o to, jak wygląda praca wójta oraz o czym marzył, gdy był dzieckiem.

Chcąc podziękować za otrzymane upominki, część maluchów przygotowała dla wójta podziękowania w postaci własnoręcznie wykonanych prac plastycznych.