W sobotę 28 maja br. odbył się długo zapowiadany „Dzień dziecka razem z Ukrainą – Piknik rodzinny w Mechelinkach”. Oprócz wielu gier i zabaw przygotowanych dla najmłodszych,  nie zabrakło również atrakcji dla dorosłych. Jak widać po zadowolonych twarzach uczestników, impreza okazała się strzałem w dziesiątkę.

Co prawda w minioną sobotę do Mechelinek zawitało więcej chmur niż słońca, jednak pogoda nie pokrzyżowała planów związanych z długo wyczekiwanym przez wszystkie dzieci dniem – Dniem Dziecka. I choć ten świętujemy według kalendarza 1 czerwca, to dzieci z naszej gminy oraz goście, w tym także z Ukrainy, mieli już okazję do wspólnego świętowania. Wszystko w ramach imprezy pn. „Dzień dziecka razem z Ukrainą – Piknik rodzinny w Mechelinkach” przygotowanej przez: Stowarzyszenie Port Mechelinki oraz Morska Baza Szkoleniowa Mechelinki przy udziale gminy Kosakowo.

W programie znalazło się wiele atrakcji w tym zabawy na wodzie z użyciem coraz bardziej popularnych supów, rejsy łodzią żaglową „Puck”, zabawy na dmuchańcach, gry i zabawy planszowe, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy czy malowanie twarzy. Jak na tak wyjątkowy dzień przystało, nie zabrakło również słodkich przysmaków w postaci m.in. lodów. Ale co najważniejsze, nie zabrakło dobrej zabawy, o czym świadczą zadowolone buzie wszystkich uczestników. To właśnie uśmiechy tych młodszych i starszych  udowadniają, że festyn należy zaliczyć do udanych.

Fot.: facebook.com/MorskaBazaMechelinki