W najbliższą sobotę 11 maja br., w godz. 10.00-14.00, zapraszamy na Dzień Otwarty w Oczyszczalni PEWiK do Dębogórza na ulicę Długą 28. Na początek będzie można obejrzeć i wysłuchać prezentacji multimedialnej nt. Technologii oczyszczania ścieków na przykładzie Grupowej Oczyszczalni Ścieków „DĘBOGÓRZE”. Dowiedzieć się będzie można m.in.: jak działa i jak zbudowana jest oczyszczalnia oraz gdzie trafiają nasze ścieki. W przystępny i ciekawy sposób przedstawiony zostanie skomplikowany, kosztowny proces oczyszczania ścieków. Po obejrzeniu prezentacji będzie można zwiedzić oczyszczalnię. Pracownicy Spółki opowiedzą dlaczego musimy oczyszczać ścieki i jak wspólnie możemy chronić środowisko naturalne, a także np. jak ważne jest odpowiedzialne zachowanie w… toalecie. Spacer po oczyszczalni odbywać się będzie grupach liczących maks. 20 osób, wejście o każdej pełnej godzinie. Dzieci wchodzą na obiekt tylko pod opieką dorosłych. Zwiedzający otrzymają materiały informacyjne nt. oczyszczalni oraz drobne upominki. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejszą rezerwację telefonicznie: 58 66 87 369 lub mailowo: anna.szpajer@pewik.gdynia.pl.