15 października w siedzibie Kosakowskiego Centrum Kultury odbył się Gminny Dzień Seniora. Wspaniała atmosfera, po brzegi wypełniona sala widowiskowa, a na scenie zespól Manijoce na czele ze swoim liderem Rafałem Potrykusem. To i wiele innych atrakcji zostało przygotowanych z okazji tego wyjątkowego wieczoru.

Wszystkim seniorom w dzień ich święta wójt gminy Kosakowo Marcin Majek złożył ze sceny życzenia oraz pierwszym tańcem oficjalnie rozpoczął to szczególne wydarzenie. Wśród muzycznych niespodzianek przeplatanych konkursami z nagrodami uczestnicy mogli skorzystać między innymi z możliwości otrzymania portretu w formie zabawnej karykatury, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wykorzystaniem fotobudki jak i przyjść do kawiarenki, gdzie czekał na wszystkich słodki poczęstunek oraz gorąca kawa i herbata. Pośród wielu konkursów z nagrodami specjalnie przygotowanych na tę okazję, można było wygrać także vouchery ufundowane przez Poradnie Dietetyczną Mango Papaja Klaudia Pieniążek oraz Studio Urody Makadamia Magdalena Koziołek z Kosakowa. Całemu wydarzeniu towarzyszył fragment wystawy „Dojrzałe Piękno” autorstwa Sławomiry Tomaszewskiej, na której nasi Seniorzy mogli podziwiać swoje portrety. Na zakończenie tanecznego wieczorku zgodnie z tradycją został wybrany Król i Królowa Balu.

Na terenie gminy Kosakowo prężnie działają dwa kluby seniorów zrzeszające dojrzałych mieszkańców gminy. Jeden mieszczący się w Rewie prowadzony przez koordynatora Karola Dettlaffa oraz w Kosakowie kierowany przez Annę Mielnicką przy wsparciu wspaniałych animatorów pełnych pasji i zaangażowania. Bardzo dziękujemy wszystkim seniorom, którzy tak licznie przyjęli zaproszenie na tę uroczystość.

fot. Sławka Tomaszewska