W sobotę 2 lipca br. w Mechelinkach odbył się ekoPIKNIK dedykowany całym rodzinom. Wydarzenie było okazją do poznania podwodnego życia Zatoki Puckiej, przekonania się, co żyje przy plaży czy wzięcia udziału w warsztatach i konkursach.

Słoneczna pogoda i duża frekwencja uczestników to już połowa sukcesu do udanej imprezy. Druga to atrakcje, których w przypadku ekoPIKNIKU organizowanego przez Stowarzyszenie Morska Baza Szkoleniowa Mechelinki nie brakowało. I jak sama nazwa wydarzenia mówi wiele z nich poświęconych było ekologii, a dokładniej życiu morza. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć podwodne życie Zatoki Puckiej, jak wygląda pomoc ssakom morskim, rehabilitacji i działalności Błękitnego Patrolu, zbadać Bałtyk pod mikroskopem, obserwować dno morskiego przy pomocy batyskopów i przekonać się o tym, co żyje przy plaży, ale i posłuchać hałasu generowanego przez jednostki pływające. Ponadto odbyła się prezentacja samochodu specjalnie przystosowanego do przewozu fok na rehabilitacje, nie zabrakło także prezentacji sprzętu do prac podwodnych warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Piknik ekologiczny był też okazją do uczestnictwa w warsztatach czy konkursach z nagrodami, a najmłodsi układali domino i puzzle z bałtyckimi organizmami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.