Zwiedzanie, animacje dla dzieci czy joga to tylko część atrakcji przygotowanych w ramach tegorocznej edycji „Festiwalu Dworów i Pałaców Północnych Kaszub”. Ten startuje już w piątek.

Przed nami kolejna, trzecia już odsłona jednej z największych cyklicznych imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Turystyczne „Kaszuby Północne”. Mowa o „Festiwalu Dworów i Pałaców Północnych Kaszub”, który tradycyjnie już startuje w pierwszy weekend czerwca. Ciekawy i różnorodny program imprezy obfitować będzie w liczne atrakcje, w tym m.in. zwiedzanie dworów i pałaców, wystawy, koncerty, warsztaty czy animacje dla dzieci. Ponadto w planach jest także pokaz regionalnego dania ze śledzia, joga czy musical, a swoje podwoje otworzą obiekty m.in w Wejherowie, Rumi, Zwartowie, Lisewie, Kłaninie czy w Krokowej. W sumie kilkanaście dworów i pałaców na Pomorzu będzie otwartych dla zwiedzających.

Oficjalne otwarcie festiwalu nastąpi w piątek 3 czerwca br. o godz. 18:00 w Zamku w Krokowej, a zainauguruje go wernisaż wystawy fotograficznej „Jan P. Dettlaff. Gdańskie inspiracje w sztuce północnych Kaszub”.