W dniu 24 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej w Kosakowie odbył się Festyn Rodzinny.

Uroczystego otwarcia dokonały Dyrektor Szkoły w Kosakowie, Monika Pawlicka, i Wójt Gminy Kosakowo, Eunika Niemc. Atrakcje festynu odbywały się na scenie głównej, sali gimnastycznej, przed szkołą, a także w salach lekcyjnych. Na głównej scenie odbyły się występy artystyczne. Przed szkołą rozstawione były dmuchańce. Na sali gimnastycznej uczestniczyć można było w grach i zabawach sportowych. Obejrzeć można było pokazy taneczne, pokazy sztuk walki, pokazy Yacht Clubu Rewa, jak i pokazy judo. W jednej z sal lekcyjnych prowadzona była kawiarenka, a innej loteria. W trakcie festynu, po zrealizowaniu zadań i pokonaniu wyznaczonych przeszkód, odbierało się nagrodę.

Za rewelacyjne przygotowanie festynu należą się podziękowania pani Dyrektor, gronu pedagogicznemu, rodzicom i uczniom. Czas spędzony wspólnie przyniósł uczestnikom wiele radości.