Tańce, gry i zabawy, występy artystyczne czy fotobudka. Z takich i innych atrakcji w miniony piątek mogli skorzystać uczestnicy szkolnego festynu w Kosakowie. Wszystko odbyło się w klimacie hipisowskim.

W piątek 20 maja br. w Szkole Podstawowej w Kosakowie odbył się festyn pn. „Bliżej siebie. Nigdy więcej wojny”. Tego dnia szkoła cofnęła się do drugiej połowy lat 60. i początku lat 70. XX wieku z racji na hippisowski klimat imprezy. W związku z tym nie zabrakło i elementów garderoby z tamtych czasów, jak kwiaty czy korale.

Wydarzenie miało na celu integrację uczniów z gronem pedagogicznym oraz rodzicami, ale także z uczącymi się w szkole uczniami z Ukrainy. Stąd na tę okazję przygotowano wiele atrakcji. Wśród nich kreatywne zabawy i gry sportowe, loterię fantową, tańce czy malowanie buziek. Jak na festyn przystało, nie zabrakło również występów artystycznych, w których uczestniczyli laureaci szkolnych konkursów. Nie zabrakło także poczęstunku, a uczestnicy mogli skorzystać z kawiarenki. Z kolei dla miłośników zdjęć pojawiła się fotobudka, dzięki której chętni mogli na pamiątkę uwiecznić te wyjątkowe chwile. Strzałem w dziesiątkę okazał się także wóz strażacki, za kierownicą którego uczniowie mogli chociaż przez kilka minut poczuć jak prawdziwi strażacy, a dla najmłodszych przygotowano dmuchańce.

Wszystko okraszone było dobrą zabawą i uśmiechem, co znaczy, że wspólny festyn w Szkole Podstawowej w Kosakowie można śmiało zaliczyć do udanych.