Wielbiciele żeglarskich klimatów licznie zebrali się wokół sceny plenerowej w Mechelinkach
16 sierpnia 2019 r. Widownię wypełnili nie tylko żeglarze i mieszkańcy Gminy Kosakowo, ale i turyści
z całej Polski. Wręczono nagrody za Regaty o Mistrzostwo gminy Kosakowo. Wieczór uświetniły występy takich artystów, jak: Kamil Badzioch, grupa Fucus oraz grupa Spinaker. Z całą pewnością widownia przekonała się, że szanty wykonywane tuż nad samym morzem, brzmią zupełnie inaczej. Artyści łatwo wchodzili w interakcje z widownią, okraszając swoje występy licznymi anegdotami o tematyce morskiej. Typowego marynarskiego humoru, jak i przepełnionych sentymentalizmem opowiastek z życia wziętych, oczywiście nie zabrakło. Organizatorzy: Wójt Gminy Kosakowo, Yacht Club Rewa. Przedsięwzięcie zorganizowano dzięki pomocy firmy Gas Storge Poland.

fot. Kacper Frąckowiak