Zapraszamy na bezpłatną projekcję filmu pt. „Jakub, Mimmi i gadające psy”, która będzie towarzyszyć tegorocznej „Nocy Bibliotek”. Film będzie dostępny wyłącznie online, a po kody dostępu należy zgłosić się do kosakowskiej książnicy (w piątek i sobotę w godzinach otwarcia), która jest organizatorem zarówno „Nocy Bibliotek” w naszej gminie oraz internetowej projekcji filmu. Szczegóły: http://biblioteka.kosakowo.eu/

Dla naszych czytelników i wszystkich mieszkańców gminy Kosakowo mamy w tym roku niecodzienną propozycję związaną z organizowaną „Nocą Bibliotek”. Udostępnimy Wam (osobiście, telefonicznie  bądź mailowo) kod dostępu do wyświetlania filmu online (hasło będzie działało w terminie 9-12 października) – zaprasza Anna Paturej, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kosakowo.

Przygotowaliśmy też materiały rysunkowe związane z filmem. Ponadto zachęcamy wszystkie dzieci do wykonania ilustracji obrazującej wybrany fragment filmu i dostarczenia jej do naszej Biblioteki do 16 października br. (piątek) do godziny 17:00. Przygotujemy z nich wystawę „okienną”, a każde dziecko otrzyma od nas upominek – zapowiada Pani Dyrektor.

„Jakub, Mimmi i gadające psy” to produkcja z 2019 roku, oparta na książce łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts” (niewydanej jeszcze w Polsce), koprodukcja łotewsko-polska w reżyserii Edmundsa Jansonsa (Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi).

Nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”,  współtworzona przez Polaków, oryginalna w formie animacja, która opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę. Głos dostają tu dzieci i zwierzęta – i robią z nim coś ważnego i pięknego.

Dzięki zastosowaniu poklatkowej techniki cut-out (we współpracy z polskim studiem Letko), film jest jak żywa, pięknie rysowana książka.

Więcej o „Nocy Bibliotek” w Kosakowie: http://biblioteka.kosakowo.eu/