Serdecznie zapraszamy na drugi już filmowy piątek do Kosakowskiego Centrum Kultury 28 .02. br. o godz.18:00 film pt.,,Wyklęty”.📽🎬
Filmowe piątki zainicjowaliśmy projekcją filmu „Kamerdyner” w reż. Filipa Bajona, a gościem specjalnym tego wydarzenia był scenarzysta i producent Sagi Kaszubskiej Mirosław Piepka.

,,Wyklęty” – polski film fabularny nawiązujący do historii ostatniego żołnierza niezłomnego – Józefa Franczaka, ps. „Lalek”. Akcja filmu toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40. XX wieku, ale jego fabuła obejmuje okres od 1920 do współczesności. Po seansie zapraszamy na spotkanie z  Arkadiuszem Ordyńcem, historykiem w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni, który jest również Prezesem Honorowym Związków Piłsudczyków w Gdyni, konsultantem historycznym w filmach dokumentalnych o historii Polski XX wieku produkcji Video Studio Gdańsk oraz konsultantem historycznym przy Dyskusyjnym Klubie Filmowym „ Gadające Głowy”.
Temat filmu wybrany w związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”.
Wstęp wolny! Zapraszamy gorąco.