Za nami finał 26 edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. W finale znalazł się budynek z naszej gminy – Szkoła Podstawowa w Pogórzu. Z tej okazji wójt gminy Kosakowo Marcin Majek odebrał z rąk kapituły gratulacje, podziękowania oraz dyplom.

W środę 28 września br. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Uroczysta Gala Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród 26 edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. To najbardziej prestiżowe przedsięwzięcie w kraju wytyczające nowe trendy w budownictwie oraz promujące najlepsze modernizacje i najciekawsze inwestycje w Polsce. Ideą Konkursu jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych. Celem plebiscytu z kolei jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku wyróżniających się szczególnymi walorami oraz promowanie najciekawszych dokonań polskich budowlańców w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji. W finale znalazł się również budynek Szkoły Podstawowej w Pogórzu im. kontradmirała Xawerego Czernickiego, który startował w kategorii Nowe obiekty: obiekty szkolnictwa.

Przypomnijmy, placówka mieszcząca się przy ulicy Szkolnej 15 w Pogórzu, powstała z inicjatywy gminy Kosakowo, z jej środków własnych i jest bardzo ważną inwestycją dla mieszkańców Pogórza, Suchego Dworu i Kosakowa. Budynek dla pół tysiąca uczniów z gminy został oddany do użytku we wrześniu 2020 roku, całkowity koszt inwestycji to prawie 26,5 mln zł. Głosowanie na budynek ruszyło wraz z początkiem kwietnia i zakończyło się 20 maja br. Następnie gminę Kosakowo odwiedziła specjalna Komisja Konkursowa w celu obejrzenia budowli i zweryfikowania danych technicznych. Przybyli na miejsce członkowie komisji w towarzystwie m.in. wójta gminy Kosakowo oraz dyrektora SP w Pogórzu podczas wspólnego spaceru zwiedzili cały budynek szkoły, mieli okazje usłyszeć w kilku słowach, jak wygląda jego funkcjonowanie z perspektywy użytkownika, w jaki asortyment został wyposażony oraz jak istotną rolę pełni w naszej gminie.

Teraz odbył się uroczysty finał konkursu na Zamku Królewskim w Warszawie. W uroczystości brali udział: wójt gminy Kosakowo Marcin Majek, kierownik kancelarii wójta Anna Chojnowska oraz inspektor ds. inwestycji w Urzędzie Gminy Kosakowo Małgorzata Leżohupska. Podczas gali wójt z rąk kapituły odebrał gratulacje, dyplom oraz podziękowania za udział w tak prestiżowym plebiscycie.