Rozstrzygnięto Konkurs Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Plebiscyt przeprowadzony został w dniach od 15 lipca do 30 września 2021 roku. Gmina Kosakowo zajęła 5 miejsce w województwie pomorskim.

W konkursie wzięło udział ponad 700 gmin z całej Polski. Jego celem było m.in. włączenie gmin do aktywnego promowania idei samospisu internetowego w trakcie trwania Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań przeprowadzonego w 2021 roku.

Dzięki obywatelskiej postawie mieszkańców oraz zaangażowaniu społecznemu udało się uzyskać wysoki wynik samospisu wśród cyfrowych gmin w województwie pomorski.

Dziękuję Mieszkańcom za dopełnienie obowiązku spisowego, a także wszystkim, którzy aktywnie promowali ideę samospisu w tym ciężkim czasie pandemii – mówi Marcin Majek wójt gminy Kosakowo.

Wskaźnik samospisu internetowego stanowiący podstawę do wyłonienia zwycięskich gmin uwzględniał samospis internetowy dokonany w okresie od początku do końca trwania NSP 2021 tj. od 1.04.2021 r. do 30.09.2021 r. do godziny 23:59.

5 gmin w województwie pomorskim  z najwyższym wynikiem to:

  • Miejsce 1. gmina miejska Gdańsk, powiat miasto Gdańsk
  • Miejsce 2. gmina wiejska Pruszcz Gdański, powiat gdański
  • Miejsce 3. gmina miejska Gdynia, powiat miasto Gdynia
  • Miejsce 4. gmina wiejska Wejherowo, powiat wejherowski
  • Miejsce 5  gmina wiejska Kosakowo, powiat pucki
  • Nagroda specjalna gmina wiejska Pruszcz Gdański, powiat gdański

Wskaźnik samospisu internetowego stanowiący podstawę do wyłonienia zwycięskich gmin uwzględniał samospis internetowy dokonany w okresie od początku do końca trwania NSP 2021 tj. od 1.04.2021 r. do 30.09.2021 r. do godziny 23:59.

Nagrodami w konkursie są laptopy. Tych do gminy Kosakowo trafiło sześć.