Gmina Kosakowo została nominowana do ogólnopolskiej nagrody gospodarczej „Lider Gospodarki Regionalnej” za istotny wkład w rozwój społeczno-gospodarczy swojego regionu oraz wprowadzenie pozytywnych zmian, które wpłynęły na jakość życia mieszkańców.

Państwa postawa i zaangażowanie budują pozytywny wynik polskich samorządów – czytamy w liście nominacyjnym Michała Pomarańskiego, Prezesa Zarządu Europejskiego Ośrodka Rozwoju Gospodarki Michała Pomarańskiego

Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki jest organizatorem jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń w Polsce – Międzynarodowego Forum Gospodarczego. Forum odbywa się cyklicznie, w tym roku w maju będzie miała miejsce jego 5. edycja. Jest ona podsumowaniem całorocznych sukcesów prężnie rozwijających się przedsiębiorstw oraz samorządów.

Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki jest również pomysłodawcą i organizatorem ogólnopolskich nagród gospodarczych w sześciu kategoriach: 

  • Ambasador Innowacyjności,
  • Laur Spółdzielczości,
  • European Economic Award,
  • Lider Gospodarki Regionalnej,
  • Eko-Innowator
  • Champion Biznesu.

Laureatów wybiera kapituła programowa.

Na uroczystej gali Międzynarodowego Forum Gospodarczego  zostaną wręczone nagrody, jedną z nich jest “Lider Gospodarki Regionalnej”. To wyróżnienie dla miast, gmin i innych podmiotów, które wspierają lokalną gospodarkę, efektywnie wykorzystują środki unijne, inwestując w rozwój swojego regionu tym samym poprawiają jakość życia mieszkańców. Nagrody stanowią uznanie wysiłku, jakie samorządy wkładają w poszukiwanie nowoczesnych rozwiązań, w rozwój własny i całej gospodarki.

Kosakowo to gmina, która jest przyjazna mieszkańcom, przedsiębiorcom i turystom, licznie i chętnie odwiedzających nasz region posiadający niesamowite walory przyrodnicze, ale także wiele możliwości atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu. Łączy  nowoczesność powstałych inwestycji z wieloletnią, bogatą i barwną kaszubską tradycją regionu.

Biorąc pod uwagę ogromny, zrównoważony rozwój i potencjał naszej gminy, stanowiący podstawę wszelkich przedsięwzięć podejmowanych przez samorządowe władze gminy, będzie on prowadził do dalszego jej rozwoju gospodarczo-kulturalnego, a przede wszystkim wzrostu poziomu życia jej mieszkańców, którzy silnie utożsamiają się ze swoją „małą ojczyzną”.

Historia i zmiany, które zaszły na przestrzeni ostatnich 50 lat doprowadziły gminę Kosakowo do miejsca, w którym obecnie się znajdujemy – dynamicznie rozwijającego się, znacząco zwiększającego liczbę mieszkańców, chętnie odwiedzanego przez turystów.