Nowe wiaty śmietnikowe czy renowacja istniejących konstrukcji w przestrzeni publicznej. To kolejne działania mające na celu zaprowadzenie porządku i przygotowanie gminy do nadchodzącego sezonu letniego.

Wraz z nadejściem wiosny gmina Kosakowo, z jednej strony się upiększa poprzez m.in. nowe nasadzenia, z drugiej dba o estetykę przestrzeni remontując istniejące elementy infrastruktury. Jednym z nich jest drewniana konstrukcja wraz z podłogą i przebieralnią w miejscowości Mechelinki, która odzyskała dawny blask. W ramach prac wszystkie elementy zostały wyczyszczone, wyszlifowane, a następnie odmalowane.

Ponadto w ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu i jednocześnie z myślą o zadbanie o porządek, w gminie pojawiły się nowe wiaty śmietnikowe. Te zlokalizowane zostały w Rewie przy ulicach: Koralowej, Bursztynowej (wejście na plażę nr 8) oraz Morskiej (wejście na plażę nr 7), a także w Mechelinkach przy ul. Nadmorskiej (parking za skansenem oraz główne zejście na plażę). Wiaty są wykonane z drewnopochodnego materiału hanit, a dzięki swojej barwie i strukturze idealnie współgrają z otoczeniem, nie butwieją i nie wymagają konserwacji, a ponadto są bardzo wytrzymałe na warunki atmosferyczne.

Liczymy, że nasze wiaty będą spełniały swoje zadanie nie tylko podczas tego sezonu, ale przez długie lata.